18 Temmuz 2024 A Milli Takımın gelecek vaad eden büyük futbol tekniklerinden bir tanesidir Ozan Tufan

Ozan Tufan Haberleri

Milli oyuncu son birkaç yıldır İngiltere’de forma giyiyor olsa da Türk spor basınında Ozan Tufan haberleri pek de eksik olmadı bu süreçte. Ozan Tufan şu sıralar İngiltere Championship’te Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City AFC takımında forma giymekte.

Ülkemizde Bursaspor forması ile çıkış yapan genç oyuncu üç büyüklerin üçü tarafından da istenmişti. O günlerde Ozan Tufan transfer haberleri neredeyse her gün Türk spor basınında yer buluyordu kendisine.

ozantufan.net-haberler ozan tufan haberleri
Ozan Tufan Bursaspor forması ile

Ozan Tufan’ın Transfer Haberleri

Ozan Tufan, Bursaspor altyapısında yetişme bir isim. Genç yaşta A takıma alınan oyuncu rotasyonun bir parçası olur diye beklenirken ilk 11’e yerleşti. Ozan Tufan kariyer basamaklarını hızla tırmanacağını daha A takımda görev almaya başladığı ilk anlardan itibaren gösterdi aslında. Genç bir futbolcuların genelinin aksine Ozan Tufan sahada çok olgun bir görüntü sergiliyordu. Oyunun he iki yönüne de katkı sunabilen oyuncu sadece gençliğin verdiği enerji ile değil top tekniği ve oyun zekası ile de fark yaratıyordu hem savunmada hem de hücumda.

Bursaspor’da süre almaya başladığı andan itibaren üç büyük kulübün de transfer listesine girdi Ozan Tufan. Ozan Tufan milli takım için de kısa sürede önemli bir parça olunca transfer süreci de hız kazandı. Beklenen transferi Fenerbahçe’ye yaparak gerçekleştirdi Ozan Tufan. Fenerbahçe kulübü, 2015’in yaz ayında 7 milyon avroluk bonservis bedeli karşılığında Fenerbahçe takımına katıldı. 23 Mart 1995 tarihinde doğan oyuncu böylece henüz 20 yaşındayken Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birine transfer oldu.

Ozan Tufan haberleri, oyuncunun Fenerbahçe’ye transferinin ardından daha fazla yer almaya başladı basında. Fenerbahçe çok büyük bir takım olduğundan Ozan Tufan sosyal medya paylaşımları ile bile gündem olmaya başladı, hatta bu paylaşımların güncel olmasına da gerek yoktu haber olması için. Seneler önce yaptığı paylaşımlar bile tekrar gündeme getirilerek Ozan Tufan haberleri yapılıyordu basında.

ozantufan.net-haberler ozan tufan haberleri

Fenerbahçe forması ile inişli çıkışlı bir grafik sergiledi Ozan Tufan. Çok başarılı performanslar gösterdiği anlar da oldu kadro dışı kaldığı anlar da. Ozan Tufan sakatlık sonrasında aldığı kilolarla da sık sık gündeme geldi ve bir ara Ozan Tufan haberleri tamamen oyuncunun kilo problemi üzerine yapılır olmuştu: O kadar ki Ozan Tufan gol ve asist ile Fenerbahçe’ye puanlar kazandırırken bile en ufak bir hatasında kilosu gündeme getiriliyordu. Ozan Tufan röportaj verdiğinde mutlaka bu soru kendisine soruluyordu ve genç oyuncu adeta bunaldı bu eleştirilerle. Ozan Tufan antrenman programını paylaşmaya başladı artık sosyal medyadan bu eleştirilerin önüne geçebilmek için.

Üzerindeki baskılar iyice artınca Ozan Tufan yaşadığı sakatlıkların ardından iyice formdan düştü ve Alanyaspor’a kiralık olarak gönderildi. Alanyaspor’da iyi bir performans ortaya koyan milli oyuncu kendisini adeta tekrar ispatladı ve Fenerbahçe’ye geri döndü sezon sonunda. Alanyaspor sonrasındaki Fenerbahçe kariyeri oldukça iyi başladı aslında Ozan’ın. Ozan Tufan aile kurduktan sonra da basındaki magazin haberlerinde yer almamaya başladı ve bu yönüyle takdir topladı milli oyuncu.

Fenerbahçe’de forma giydiği dönemde Ozan Tufan Türkiye A Milli Takım kadrosuna da sık sık alındı. Ozan Tufan kulüp takımlarındaki dalgalı performansını milli takıma da yansıttı ve yine inişli çıkışlı bir grafik çizdi. Özellikle bir maçta yenilen bir gol sırasında saçını düzeltmesi bir kez daha Ozan Tufan haberleri sayısında ciddi bir artışa neden oldu Türk spor basınında. Oysaki pozisyonla o sırada bir ilgisi yoktu oyuncunun.

Kariyeri boyunca istikrar sorununa bir çözüm bulamayan oyuncu 2021 yılının yaz ayınca İngiltere’ye Watford takımına kiralandı. 2021 – 2022 futbol sezonunu Watford forması ile kiralık olarak geçirdi Ozan Tufan. Ancak burada da fazla forma şansı bulamadı ve sadece 7 Premier Lig maçında forma giydi. İngiltere Premier Lig döneminde de yine kilo fazlalığı ile gündeme geldi milli oyuncu.

ozantufan.net-haberler ozan tufan haberleri
Ozan Tufan Watford

Ozan Tufan’ın Watford kariyeri sadece 6 ay sürdü ve Fenerbahçe takımı 2021 – 2022 futbol sezonu sonunda Ozan Tufan’ı İngiltere Championship takımlarından Hull City AFC’ye bonservisi ile birlikte sattı. Böylece Fenerbahçe kariyeri son buldu Ozan Tufan’ın. Kupa ve şampiyonluk bazında bakarsak Ozan Tufan başarılar ele edemedi Fenerbahçe forması ile.

Ozan Tufan’ın Hull City AFC transferinin arkasında da ilginç bir hikaye var aslında. Fenerbahçeliliği ile bilinen Acun Ilıcalı, düşme hattındaki Hull City AFC takımını yüksek bir yatırımla satın aldı. Acun Ilıcalı bu kulübü satın aldığında kulübün küme düşeceği düşünülüyordu ancak ligde kalmayı başardı takım ve bir sonraki sezona da Türkiye merkezli önemli transferlerle girdi Acun Ilıcalı’nın takımı. Türkiye merkezli bu transferler arasında en çok öne çıkan isim ise Ozan Tufan oldu. Bu transferin ardından Ozan Tufan haberleri bir kez daha Türk spor basınını manşetlerine çıktı.

ozantufan.net-haberler ozan tufan haberleri

Ozan Tufan’ın Sakatlık Durumu

Ozan Tufan kariyeri boyunca sakatlıklardan da çok çekti. Aslında herhangi bir oyuncudan daha fazla sakatlanmadı Ozan Tufan ancak oyuncu yavaş form tutan bir isim ve yaşadığı bir sakatlık sonrası formunun zirveye çıkması uzun zaman aldığından sanki çok daha büyük sakatlıklar yaşamış gibi bir algı oluştu futbolseverlerde bunca yıldır.

Kariyerinde yaşadığı en büyük sakatlıkta sahalardan 2 ay kadar uzak kaldı Ozan Tufan. Bu sakatlığı yaşadığında Fenerbahçe forması giyen oyuncu bu takıma transfer olduğu ilk zamanlarda da benzer bir sakarlık yaşamış ve 1.5 ay yeşil sahaların uzağında kalmıştı. Bunlar dışında 1 aydan uzun süre bir sakatlık yaşamadı Ozan Tufan ancak sorun şu ki iki ay sahalardan uzak kaldıktan sonra bıraktığı noktaya geri dönmesi de bir o kadar zaman alıyordu Ozan Tufan’da. Bu durum kariyeri boyunca devam etti.

Hull City AFC kariyerinde büyük bir sakatlık yaşamadı Ozan Tufan, bununla birlikte maç ya da antrenman kaçırmasına neden olan ufak bir sakatlık sonrasında bile performansında ciddi bir düşüş yaşıyor Ozan.

ozantufan.net-haberler ozan tufan haberleri

Ozan Tufan Nerede Oynuyor?

Ozan Tufan bugün İngiltere Championship’te mücadele eden Hull City AFC formasını giymeye devam ediyor. Artık milli takım havuzunda yer alan bir isim değil Ozan Tufan. Ancak Hull City AFC’nin önemli parçalarından biri olmayı başaran oyuncu takımı ile birlikte Premier Lig’e yükselme mücadelesi veriyor.

İki senedir yurt dışında top koşturmasına rağmen Ozan Tufan transfer dedikoduları ile yine yer buluyor kendisine Türk spor basınında. Özellikle de ülkemizde yabancı sınırı uygulaması olması sebebi ile iki yönlü oyunu ve Türk pasaportu sayesinde üç büyükler için her zaman bir alternatif olarak gündeme geliyor Ozan Tufan.

Hull City AFC takımında genelde 10 numara pozisyonunda oynayan oyuncu bununla birlikte zaman zaman kanat ve orta saha bölgesinde de görev yaptı şimdiye kadarki Hull City AFC kariyerinde. Ozan Tufan hayır işleri ile de son dönemde adından övgü ile söz ettirdi. Ülkemizin yaşadığı acı deprem felaketinin ardından bir mesaj yayımlayan Ozan Tufan, başta Hull City AFC taraftarı olmak üzere tüm İngilizleri yardıma davet etmişti.