Altay Bayındır İlk 11’e Göz Kırpıyor

Manchester United’ın Fenerbahçe’den kadrosuna kattığı Altay Bayındır için, Onana’nın kötü performansı sonrası ilk 11’in kapısı aralandı. Manchester United’ın hocası Erik ten Hag, Ajax döneminden beri takip ettiği genç kaleci Altay Bayındır’ı özel ısrarı ile aldırmıştı Manchester Untied’a ancak yine de milli kalecinin yedek olması bekleniyordu.

Altay Bayındır

Jean Onana’yı 50 Milyon Avro Ödendi

Uzun süredir İngiltere Premier Lig’de beklenen performansın uzağında kalan ve şampiyonluk yarışına katılamayan Kırmızı Şeytanlar bu süreç boyunca pek çok kez hoca değiştirdi, dünyaca ünlü pek çok hoca bu süreçte takımın başına geldi ve pek çok önemli oyuncu takıma katıldı ama Manchester United yine de beklenen başarılara ulaşamadı. Geçen sezonun başında ise takımın başına Hollandalı teknik adam Erik ten Hag getirildi İngiliz takımında.

Erik ten Hag ile geride kalan sezonda İngiltere Premier Ligi 3. sırada tamamladı Manchester United ve Uefa Şampiyonlar Ligi’ne katlım vizesi aldı. Oynanan oyun da umut verince bu sezon transferde oldukça geniş bir bütçe ve özgür bir alan verildi Hollandalı çalıştırıcıya. Hollandalı teknik adam da bu sene kaleyi değiştirmeye karar verdi ve İspanyol kaleci David de Gea ile sözleşme yenilemedi İngiliz kulübü.

İspanyol kaleciden oluşan boşluğu ise Inter’in kalecisi Onana’yı 50 milyon avro bonservis bedeli karşılığında transfer ederek doldurdu Manchester United. Ancak Andre Onana‘nın sezon başından beri ortaya koyduğu performans pek de iç açıcı değil aslında. Ve Onana’nın bu performansı Erik ten Hag’ın da çok ciddi eleştiriler almasına neden oldu. Andre Onana eskiden Ajax takımının kalesini koruyordu ve Erik ten Hag bir kez daha Hollanda bağlantılı bir transfer gerçekleştirmiş oldu, dahası Onana sadece bir sezon önce Inter’e bonservisi elinde olarak transfer olmuş bir isimdi. Inter bedavaya aldığı oyuncuyu 50 milyon avroya M. United’a sattı.

Altay Bayındır İçin İlk 11 Şansı

Hem maliyeti, hem Hollanda bağlantılı bir transfer olması, hem 1 sezon önce bonservisi elinde bir isim olması hem de sezona kötü başlaması ile hem Onana hem de onu alan Erik ten Hag çok ciddi şekilde eleştiriliyor İngiliz spor basınında. Onana’nın arkasına transfer edilen Altay Bayındır için bir fırsata dönüşmek üzere bu durum, zira hem Onana’nın kötü performansı hem de oyuncu ve hoca üzerinde kurulan baskı düşünüldüğünde Erik ten Hag’ın kalede değişikliği gitmek istediği çok sık konuşulur oldu son zamanlarda.

Yıllarca Fenerbahçe’nin kalesini başarı ile kormuş, zaman zaman hatalar yapsa da genel performansı ile çok yüksek bir potansiyeli olduğunu ispatlamış olan Altay Bayındır da İngiltere’ye giderken aklının bir köşesinde formayı almak da vardı zaten. Şu an iki kaleci de eşit seviyede görülmeye başlandı ve Onana’nın kredisi her geçen gün biraz daha azalıyor.