Altay Bayındır Yerine Livakovic

Altay Bayındır’ın Manchester United ile transfer görüşmeleri yapmaya gitmesinin hemen ardından Fenerbahçe de Livakovic ile görüşmelere başladı. Hırvat kalecinin 10 milyon avro civarındaki bonservis bedelini indirmeye çalışan Fenerbahçe bunda muvaffak olabilirse Hırvat kaleci ile sözleşme imzalanacak. Sarı lacivertli kulüp Hırvat eldiven Dominik Livakovic ile bir süredir temas halindeydi ve oyuncu ile prensip anlaşmasına varılmıştı. Altay Bayındır ile yaşanan gelişmeler sonrasında bu transfer için tekrar gaza basan yönetim Dinamo Zagreb’i ikna edebilirse bu transfer tamamlanacak ve sarı lacivertli fileleri artık Hırvat kaleci koruyacak.

Altay

Altay Bayındır’ı Ali Koç Uğurladı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, milli kaleci Altay Bayındır’ın İngiltere yolculuğu sırasında yanındaydı. Oyuncuyu uçağa kendisi bindiren Ali Koç’un Altay’a verdiği bu destek sosyal medyada da Fenerbahçe taraftarından tam not aldı. Bu sene kurduğu kadro ile sarı lacivertli taraftarlarla arasındaki buzları eriten Ali Koç futbol takımı ile arasının ne kadar iyi olduğunu da göstermiş oldu bir bakıma.

Altay Bayındır ya da Ali Koç bu aşamada transferin detayları ile ilgili açıklama yapmazken özellikle Hollanda basınında da bu transfer haberi yankı buldu. Manchester United’ın Hollandalı teknik adamı Erik ten Hag’ın milli kaleciyi 20’li yaşlarının başından beri takip ettiği ve fiziğini çok beğendiği yazıldı Hollanda basınında. Aslında bu yorumlar Manchester United durduk yere neden Altay Bayındır ile ilgileniyor sorusunun da cevabıydı bir bakıma. Çünkü kabul etmek gerekir ki genç eldiven potansiyeli çok yüksek bir isim olsa da bu sezona pek de iyi bir başlangıç yapamadı ve formasını da bir diğer genç kaleci olan İrfan Can Eğribayat‘a kaptırdı daha ilk haftalardan.

Andre Onana‘yı bu sezonun başında Inter’den 20 milyon avroya takıma katan Erik ten Hag, siyahi kalecinin arkasında geçmişten beri takip ettiği ve geleceğini çok parlak olduğuna inandığı Altay Bayındır’ı hem iyi bir yedek hem de bir gelecek transferi olarak görüyor ve istiyor. Daha birkaç hafta önce Onana için 50 milyon avro ödemiş olan İngiliz kulübünün Altay Bayındır için ödeyeceği tahmin edilen 6 – 7 milyon avroluk bonservis bedeli de Manchester United kalibresi ve bütçesi için çok rahat ödenebilecek bir miktar.

Andre Onana

Manchester United Kötü Başladı

İngiliz ekibi Manchester Untied bu sezona pek iyi başlayamadı aslında. Ligin ilk haftasında Wolverhampton’ı 1 – 0 yenen takım ikinci maçta Tottenham deplasmanında 2 – 0’lık bir mağlubiyet aldı. Siyahi kalecisi Andre Onana’nın da performansı ilk iki maç özelinde beklentilerin altında kaldı ki hazırlık maçlarında da beğenilmemişti Onana. Bu durum da göz önüne alındığında Altay Bayındır transferinin tamamlanması halinde milli kaleciyi bir anda Manchester United ilk 11’inde görme ihtimalimiz de hiç az değil. Tabii Onana’nın performansı ne kadar iyi olmasa da 50 milyon avroluk bir kaleciden kolay vazgeçilmeyeceğini de unutmamak gerekiyor.