Aston Villa Zaniolo’yu Kiralıyor

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Aston Villa, Galatasaray’ın İtalyan yıldızı Nicolo Zaniolo’yu kiralık olarak kadrosuna katmak üzere. Galatasaray İtalyan yıldızı geçen sezonun devre arasında İtalya’nın Roma kulübünden 15 milyon avro bonservis bedeli ile kadrosuna katmıştı. Oyuncunun Galatasaray ile olan sözleşmesinde 35 milyon avroluk çıkış maddesi bulunuyor.

Aston Villa İle Sıkı Pazarlık

İngiliz ekibi Aston Villa ile Galatasaray arasında İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo konusunda çok sıkı bir pazarlık olduğu dış basında yer almakta. Duyumcu diye tabir edilen bazı sosyal medya hesaplarında ise kiralık anlaşmasına dair bazı detaylar paylaşılmaya başlandı ancaK henüz iki kulüpten de resmi bir açıklama gelmedi. Transfer sezonunun başından beri pek çok transferi resmi açıklamalardan önce duyurmayı başaran uluslararası duyumcuların hesaplarında paylaştıkları bilgilere göre Aston Villa, Galatasaray kulübüne bu kiralama bedeli için minimum 3 milyon avro ödeyecek. Bu kiralama edelinin 5 milyon avro olduğunu iddia eden duyumcular da var.

Aston Villa ile Galatasaray arasındaki pazarlıkların ateşli şekilde devam etmesinin sebebi ise elbette ki sadece oyuncunun kiralanması için ödenecek olan bedel değil. Sözleşmenin pek çok detayı bulunuyor. Özellikle satın alma opsiyonunun ne kadar olacağı en büyük soru işareti ve Galatasaray taraftarının da en çok merak ettiği konu. Kiralık sözleşmesinde kesin olarak bir satın alma bedeli belirlenecek ama bunun zorunlu satın alma mı opsiyonel satın alma mı yoksa bir şarta bağlı olarak konulacak bir satın alma mı olup olmadığı da henüz bilinmiyor. Tabii oyuncunun performansına dayalı olarak hem kiralama hem de satın alma durumunda çeşitli bonuslar da olacağı öngörülüyor ilgili sözleşmede.

Aston Villa

Geçen Sezon Neler Yaptılar?

Galatasaray bilindiği gibi geride kalan sezonu şampiyon olarak tamamladı. Bu şampiyonluğa Nocolo Zaniolo oynadığı 10 maçta 5 golle katkı sundu. Bu 5 golden biri penaltıdan gelirken 2 tanesi ise şampiyonluk garantilendikten sonra oynanan son maç olan Fenerbahçe derbisinde geldi ki bu maç zaten İtalyan yıldızı Galatasaray taraftarın sevgilisi yapmıştı.

Büyük bir potansiyel olarak çıkan ama çok ciddi bir sakatlık sonrası adeta serbest düşüşe geçen Nicolo Zaniolo Galatasaray forması ile nispeten kendine geldi. Dürüst olmak gerekirse ilk çıktığı andaki muazzam potansiyelinden uzakta bir oyuncu olsa da herkes onun yeteneğinden emin ve Fenerbahçe maçında yaptıkları ile de büyük ses getirdi İtalyan oyuncu.

Aston Villa ile geride kalan sezonda İngiltere Premier Lig’e çok kötü başlamıştı. Sonrasında hoca değişikliğine giden takım teknik direktör olarak Unai Emery’i getirdi bu değişikliğin ardından büyük bir çıkış yakalamıştı İngiliz kulübü. Ligi 7. sırada bitiren takım Uefa Avrupa Konferans Ligi’ne de katılma hakkı elde etti böylece. Takımın teknik direktörü Unai Emery olurken sportif direktörlüğe de Sevilla’dayken de Galatasaray’dan Marcao’yu satın alan Monchi getirilmişti.