Fenerbahçe Trabzonspor Maçında 1 Puanı 9 Kişiyle Aldı

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig 28’inci hafta mücadelesinde sahasında Trabzonspor’u ağırladı. Ozan Tufan maça yedek başladı.

Teknik direktör İsmail Kartal önderliğinde Spor Toto Süper Lig’de çıktığı son 3 maçtan 9 puan çıkaran Fenerbahçe, tarihsel olarak ezeli rakiplerinden biri olan Trabzonspor karşısına çıktı.

Bordo mavili takımın bu sezon Spor Toto Süper Lig’deki üstün performans göz önüne alındığında, teknik direktör İsmail Kartal ve öğrencilerinin işleri hiç de kolay değildi. Öyle ki Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig’de çıktığı 27 maçta topladığı 66 puanla lig yarışındaki en yakın rakibi olan İttifak Holding Konyaspor’a bile çift haneli bir puan farkı atmıştı.

Fenerbahçe ve Trabzonspor arasındaki güncel puan farkı her ne kadar 20 olsa da bu maçın adı derbiydi ve klişe bir tabirle derbilerin favorisi olmazdı.

İsmail Kartal ve Seçimleri

fenerbahçe

Maç öncesinde muhtemel 11’ler medyaya düşmeye başladığı andan itibaren Ozan Tufan’ın kadroda olmayacağı belliydi.

Trabzonspor’un Bakasetas – Abdülkadir Ömür ve Siopis’ten oluşan üçlü orta sahasına karşı Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın tercihi Miha Zajc ve Miguel Crespo ile bir tandem kurmak ve önlerine Mert Hakan Yandaş’ı yerleştirmek oldu.

Hal böyle olunca İngiltere Premier League’den ülkeye döndüğü günden beri bir türlü 90 dakika süre alamayan ve teknik direktörü İsmail Kartal tarafından tercih edilmeyen Ozan Tufan’a yine kulübe yolu gözüktü.

Ozan Tufan Maça Son Saniyelerde Girdi

Fenerbahçe ve Trabzonspor arasındaki maç, sarı lacivertli taraftarların büyük desteği ile başladı. İlk bölümde, Spor Toto Süper Lig’i domine eden rakibine karşı çok iyi bir futbol oynayan Fenerbahçe, İrfan Can Kahveci’nin kırmızı kart görmesiyle henüz dakika 17’de 10 kişi kaldı.

Teknik direktör İsmail Kartal, 10 kişi kalınmasına rağmen herhangi bir oyuncu değişikliğine gitmedi. Sarı Lacivertliler, kendi evlerinde taraftarlarının da itici güç olmasıyla Trabzonspor karşısında oyun olarak hiç ezilmedi.

Öyle ki uzun bir süre boyunca Trabzonspor’un 1 kişi fazla oynadığı bile hissedilmedi.

Maçtaki değişikliklerini ikinci yarıda yapmaya başlayan teknik direktör İsmail Kartal’ın ilk hamlelerinden birinin orta sahaya direnç katmak için Ozan Tufan olması bekleniyordu. Ancak İsmail Kartal, 66’da oyundan Rossi ve Serdar Dursun’u alarak Mergim Berisha ve Dimitrios Pelkas’ı soktu.

Trabzonspor dakikalar geçtikçe orta sahada dönen topları almaya ve atak devamlılığı sağlayıp tehlikeler yaratmaya başladı. Orta sahada dinamizm eksikliğini hissedildiği bu anlarda da Ozan Tufan tercih edilmedi.

85’te oyuna dahil olan isim Mert Hakan Yandaş’ın yerine Mesut Özil idi.

Trabzonspor bu bölümde özellikle Anthony Nwakaeme ile çok net bir pozisyonu direğe nişanladı ve Fenerbahçeli taraftarların yüreklerini ağızlarına getirdi. Derken Ozan Tufan nihayet kenar çizgisinde göründü.

Miha Zajc oyundan çıkıp Ozan Tufan sahaya adım attığında kronometreler 90 + 2’yi gösteriyordu. İngiltere Premier League’den gelen ve o ligin temposunda pişen Ozan, sadece 3 dakika boyunca oyunda kalarak takıma katkı vermeye çalıştı.

Fenerbahçe maçtan 1 puanı aldı.