Fenerbahçe’de Kadro Dışı Oyuncu Zirvesi

Sezonun ikinci yarısında İsmail Kartal teknik direktörlüğünde çok başarılı bir performans sergilemeye devam eden Fenerbahçe’de bir yandan da gelecek sezonun planlamaları yapılıyor. Gerek teknik direktör kararı gerekse de kadro yapılanması konusunda zorlu bir süreçten geçen yöneticiler her gün nasıl daha iyi işler yapabileceklerini düşünürlerken bir yandan da kadro dışı bırakılan Ozan Tufan ve Mesut Özil ile alakalı da karar verilmek zorunda. Konuyla alakalı basına yansıyan haberlere göre Ozan ile bağlar kopma noktasına geldi ancak Mesut Özil ile alakalı olarak yönetim kurulu da tam karar veremedi.

Mesut Kararsızlığı

Bu sezon Süper Lig’de yine hayal kırıklığına uğrayan Fenerbahçe, Vitor Pereira ile yollarını ayırdıktan sonra göreve getirdiği İsmail Kartal ile birlikte şahane bir yükselişe geçti ve üst üste galibiyetler alarak 2’incilik koltuğunun en büyük favorisi oldu.

Bununla birlikte Sarı Lacivertli takımda gelecek sezon hangi teknik direktörle çalışılacağından takımda kimlerin kalacağına ve kalmayacağına dair pek çok konuda karar verilmesi gerekiyor. Bu bağlamda oldukça stresli günlerden geçen Fenerbahçe’de karar verilmesi gereken konulardan birisi de kadro dışı bırakılan oyuncuların akıbeti.

Konyaspor ile oynanan müsabakadan sonra Mesut Özil ve Ozan Tufan’ı kadro dışı bırakan Sarı Kanarya, iki oyuncuyla da alakalı olarak nasıl bir gelecek tasarlayabileceğini düşünüyor. Bununla birlikte basına yansıyan son haberlere göre Mesut Özil’in dünyaca ünü, takımın prestiji ve oyuncunun Fenerbahçe’ye bağlılığı nedeniyle affedilip affedilmemesi konusunda ciddi bir kararsızlık söz konusu.

Mesut’un kadro dışı bırakılmasından sonra daha da oturan takım kimyası ve gelen sonuçlarla birlikte işlerin iyiye gitmesi bu kararsızlığın en temel sebeplerinden birisi. Öte yandan bir kısım Fenerbahçeli de oyuncunun oynayabileceği bir kadronun olmadığı ve Mesut’un şu ankinden çok daha iyi bir tavrı hak ettiği düşüncesinde.

Ozan Gözden Düştü

Mesut Özil ile birlikte kadro dışı bırakılan bir diğer oyuncu olan Ozan Tufan ile alakalıysa karar daha net gibi görünüyor.

Basına yansıyan haberlere göre 27 yaşındaki oyuncunun İngiltere’den dahi formsuz gelmiş olması ve takım içerisindeki kaprisli hareketleri bardağı taşıran son damla oldu. Bununla birlikte Ozan’ın da takımda kalmaya yönelik olarak Mesut kadar istekli olmaması da bağların kopmasını hızlandırdı.

Gelecek sezona dair yapılanmasında Ozan’a yer vermemesi beklenen Fenerbahçe’de Mesut Özil ile alakalı kararı büyük ihtimalle başkan Ali Koç verecek. Dünyaca ünlü yıldız bu sezon Fenerbahçe’de ciddi bir gol katkısı da sağladı ancak maç içindeki silik görüntüsü ve daha iyisini yapabileceğine dair eleştiriler nedeniyle bir türlü beklentileri karşılayamadı.

Bununla birlikte Ozan Tufan ile alakalı olarak Beşiktaş kamuoyunun da nabzının yoklandığını ve başarılı oyuncunun gün geçtikçe Siyah Beyazlı takımla daha ciddi anılmaya devam ettiğini dile getirmekte fayda var.