Fenerbahçe’de Ozan Tufan’ın Performansı

2020 – 2021 sezonunda hem sarı lacivertli forma ile Fenerbahçe’de hem de ay yıldızlı forma ile A Milli Futbol takımında başarılı bir sezon geçiren Ozan Tufan, bu sezon ortaya koyduğu performans ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Milli futbolcu bu sezon sarı lacivertli forma ile 41 maçta 6 gol ve 8 asist; A Milli Takım forması ile 3 maçta 2 gol atmayı başardı.

Ayrıca bilindiği üzere 26 yaşındaki futbolcunun Fenerbahçe ile olan sözleşmesi 2023 yılına kadar devam ediyor. Milli futbolcu’nun ortaya koyduğu başarılı performans sebebiyle güzel sarı lacivertli kulübü güzel teklifler gelmeye devam ediyor.

İngiltere Premier Ligi’nden Yüksek Teklif Geliyor

Fenerbahçeli futbolcu Ozan Tufan’ın sarı lacivertli takım ile 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunmasına rağmen, Milli futbol için gelen teklifler değerlendiriliyor. Gelen bilgilere 26 yaşındaki futbolcu, yaz transfer döneminde takımdan ayrılacak. Fenerbahçe, Milli futbolcusunun transferinden iyi bir gelir elde etmenin hesaplarını yapıyor. Bilindiği üzere Ozan Tufan’ın şu anda serbest kalma bedeli 20 milyon euro.

Öte yandan gelen yeni haberlere göre uzun süredir başarılı orta saha oyuncusunu takip eden İngiltere Premier Lig takımlarından Crystal Palace, Ozan Tufan’ın 20 milyon euro’luk serbest kalma bedelini ödemeye hazır. İngiliz temsilcisi EURO 2020 başlamadan başarılı futbolcuyu kadrosuna katmak istiyor. Öte yandan eğer Ozan Tufan’ın bu transferi gerçekleşirse Fenerbahçe’nin en pahalı transferi olmuş olacak.

Fenerbahçe’nin Yüksek Bonservis Alarak Yaptığı Transferler

Fenerbahçe’de başarılı futbolcu Ozan Tufan’ın yüksek bir bonservis bedeli ile transferi gündem olması akıllara sarı lacivertli takımın yakın geçmişte yapmış olduğu ve kulübe mali anlamda yarar sağladığı başarılı pahalı transferleri getirdi. Hatırlanacağı üzere 1999 – 2000 sezonunda Elvir Balic, 15.6 milyon euro Fenerbahçe’den İspanya’nın Real Madrid takımına; 2017 – 2018 sezonunda Simon Kjaer, 12.5 milyon euro Fenerbahçe’den İtalya’nın Milan takımına; 2015 – 2016 sezonunda Moussa Sow, 16 milyon euro Fenerbahçe’den Arabistan’ın Al Ahli takımına; 2019 – 2020 sezonunda Eljif Elmas, 16 milyon euro Fenerbahçe’den İtalya’nın Napoli takımına ve 2020 – 2021 sezonunda Vedat Muriç, 17.5 milyon euro Fenerbahçe’den İtalya’nın lazio takımına transfer olmuştu.