Hull City AFC Yine Galip

Liam Rosenior önderliğinde Championship’in ikinci devresine harika bir başlangıç yapan Hull City AFC yükselişini sürdürüyor. Dün akşam sahasında Cardiff’i ağırlayan Acun Ilıcalı’nın ekibi bu maçı da 1 0’lık skorla kazanmayı başardı ve haftayı 3 puanla kapattı. Bu galibiyet sonrası ligde 12. sırada çıkan Hull City takımı 30 maç sonunda 40 puana ulamayı başardı. Maçı 1 0 kaybeden konuk ekip Cardiff ise bu mağlubiyet sonrasında 29 puanda kaldı ve diğer rakiplerinin de kazanması ile birlikte düşme hattına indi. Hull City takımına galibiyeti getiren gol 62. dakikada Cyrus Christia’dan geldi.

Hull City AFC Yine 4 4 2

Sezona Shota Arveladze önderliğinde başlayan takımda Gürcü teknik adam 4 2 3 1’i tercih etmişti. Sezona iyi başlayan takım ilk 4 5 hafta boyunca ligde zirve mücadelesi içerisinde bulunmuş ama beşinci haftadan sonra ciddi bir düşüş içerisine girilmiş ve Gürcü teknik adam Shota Arveladze ne yaptıysa bu düşüşe engel olamamıştı. Sonuç olarak Shota Arveladze ile Hull City AFC takımının yolları ayrıldı ve Shota Arveladze sonrasında takımın yeni teknik direktörü Shota Arveladze’nin yardımcısı Andy Dawson oldu. Andy Dawson da tıpkı Shota Arveladze gibi 4 2 3 1 ile devam etti ancak Gürcü hocadan farklı olarak bazı oyuncuların yerlerini değiştirdi ve özellikle hücum hattı için daha hareketli oyuncuları tercih etti ama formasyonu değiştirmedi.

Andy Dawson ile Hull City AFC birlikteliği çok uzun soluklu olmadı. Beklenen iyi sonuçlar gelmeyince Andy Dawson takımı eski görevi olan yardımcı hocalığa döndü ve takımın başına da genç teknik adam Liam Rosenior getirildi. Liam Rosenior takımın başına geldiğinde Dünya Kupası sebebiyle erken olacak olan devre arasına az bir zaman kalmıştı. Belki de o sebeple genç teknik adam takıma fazla müdahale etmedi ve Andy Dawson’ın raporlarını baz alarak ilk 11’inin hazırladı. Hull City AFC devre arasına düşme hattında girdi.

Hull Cİty AFC

Devre Arasında Liam Rosenior Dokunuşu

Devre arasında takıma asıl müdahalesini yaptı Liam Rosenior ve sezon başından beri devam eden 4 2 3 1’den başka formasyonları da denedi. Yine oyuncuların yeri ile de sık oynadı Liam Rosenior ve mesela Ozan Tufan‘ı, Shota Arveladze’nin aksine defansın önünde kullandı. Shota ise oyuncuyu forvet arkasında oynatıyordu. Liam Rosenior mental çalışmalara da önem verdi devre arası boyuncu. Ve bugün gelinen noktada Hull City AFC kadro kalitesinin hakkını veren bir performansa kavuştu nihayet. Ayrıca 4 2 3 1’den de vazgeçildi ve takım klasik 4 4 2’ye döndü. İkinci devre başladığından beri sadece Sheffield United takımına mağlup oldu Acun Ilıcalı’nın takımı ki Sheffield United takımı da zaten Premier Lig’e yükselmesine kesin gözüyle bakılan bir takım.