Hull City Çıkış Arıyor

Türk oyuncuları ya da yolu Türkiye’den geçen isimleri kadrosunda bulundurması sebebiyle Türk futbolseverlerin İngiltere’de desteklediği takım olan Hull City şu sıralar hem aldığı skorlar hem de sakatlıkla sebebiyle zor günler geçiriyor.

Hull City

Oyun Hep Eleştiri Konusuydu

Aslında Hull City, sakatlık problemleri yaşamazken ve skor olarak da seyircisini mutlu edip sıralamada üst sıralarda yer alırken de otoriteler tarafından oyunu ile eleştiri konusu oluyordu. Savunmada rakibe çok kolya pozisyon verdiği, oyunu sürekli rakibin tekeline bıraktığı ve sadece kontrataklarla pozisyon aradığı söyleniyor, sıralamadaki yeri ve puanları şansa bağlanıyor, bunun yakında değişeceği iddia ediliyordu. Yaşanan sakatlıkların da etkisiyle iddialar yavaş yavaş doğru çıkmaya başladı.

Önce West Bromwich Albion karşısında aldığı 5 gollü yenilgiyle sallanan takım bu maçta iki de önemli kayıp yaşadı. Ozan Tufan ve Allahyar Sayyadmanesh’i West Bromwich Albion maçında sakatlığa kurban veren Acun Ilıcalı’nın takımı maç sonu bir yıkıcı haber ile daha yüzleşti ve bu iki oyuncunun da sakatlığının ciddi olduğu, eylül ayı boyunca sahada olmayacakları ortaya çıktı. Bu acı haberin ardından lig sonuncusu Ceoventry karşısına çıkan Shota Arveladze’nin öğrencileri bu maçta galip gelseler de hem eksiklikler hem de oynanan oyun ile yine endişe yaratmıştı. Lig sonuncusu Coventry bile Hull City karşısında çok kolay pozisyon bulmuş 2 de gol atmayı başarmıştı. Maçı Hull City 3 2 kazanmış olsa da bu galibiyet gelecek adına endişeleri artırmaktan başka işe yaramamıştı. Ve bir sonraki hafta çıkılan Queen Park Rangers maçı ise adeta yıkım oldu.

Queen Park Rangers’ın Hull City’i3 golle geçmesinden daha çok Hull City’ye ilk dakikadan itibaren kabul ettirdiği üstünlük asıl endişe yaratan konuydu. Elbette sakatlıklar sebebiyle Hull City kadro kurmakta bile zorlanan bir takım durumunu geldi. İlk 11’den 3 as oyuncusu olmayan takım ayrıda Doğukan Sinik’i de sezon başından beri hiç kullanamadı. Buna rağmen yedek oyuncuların bu kadar yetersiz görülmesi sanki bir üst lig takımı ile bir alt lig takımının karşılaşması izlenimini uyandırdı izleyenlerde.

Hull City Toparlanmak Zorunda

Sezonun ilk 2 3 maçından sonra Premier Lig hesapları yapan ve hatta tarafsız yorumcular tarafından da Premier Lig adaylarından biri olarak göstertilen Hull City’nin bugün geldiği nokta taraflı tarafsız herkeste büyük bir hayal kırıklığı yaratmış durumda. Sheffield United FC ile kendi sahasında karşılaşacak olan Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City bu maçta alınacak bir galibiyetle West Bromwich Albion ve Queen Park Rangers maçlarının yaralarını sarmak istese de açıkçası bu pek de koaly görünmüyor. Çünkü bunun için Shota Arveladze’nin hem mental olarak takımı bir an önce toparlaması gerekiyor hem de sakat oyuncuların bir an önce iyileşip form tutmaları. Kısa vadede bu ikisi de hayal gibi görünüyor.