Hull City Coventry’yi Ağırlıyor

Championship’in 6. hafta maçında Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City kendi sahasında Coventry takımını ağırlayacak. Maç öncesinde Hull City takımının başı sakatlıklarla dertte. Bu sebeple Shota Arveladze oturmuş kadro ve belki de sistemi ister istemez bozmak zorunda.

Hull City Hücum Bölgesi Değişecek

Shota Arveladze, sezon başından beri takımını sahaya 4 2 3 1 dizilimiyle çıkartan Shota Arveladze bu düzeni hiç bozmadı. Sezon başında yolu Türkiye’den geçmiş tam 6 oyuncuyu kadroya katan Acun Ilıcalı’nın takımında hücum bölgesini bu 6 oyuncunun 4’ü oluşturuyordu. Santrfor mevkiinde bir dönem Denizlispor takımında forma giymiş olan Kolombiyalı golcü Oscar Estupinan‘a görev veren Shota Arveladze, onun hemen arkasında, 10 numara pozisyonunda Fenerbahçe’den transfer edilen milli futbolcumuz Ozan Tufan’ı oynatıyordu. Oynatıyordu diyoruz zira West Bromwich Albion maçında sakatlanan Ozan Tufan’ın Coventry City maçında kesin olarak olmayacağı belli oldu. Ancak Hull City’nin eksikleri Ozan Tufan ile sınırlı değil.

4 2 3 1’in hücum kenarlarında yine Türkiye’den transfer edilen iki oyuncu kullanan Shota Arveladze, sol kenarda tıpkı Ozan Tufan gibi yine Fenerbahçe’den transfer edilen Allahyar Sayyadmanesh‘i, sağ kenarda ise Yeni Malatyaspor’dan alınan ve bir dönem Galatasaray’ın da peşinden koşup alamadığı Ganalı forvet Benjamin Tetteh’i kullanıyordu. Ne var ki Hull City takımı ve Shota, West Bromwich Albion maçında sadece 3 puanı ve Ozan Tufan’ı değil, aynı zamanda Allahyar Sayyadmanesh’i de kaybetti. O sebeple Covenrty City karşısında Allahyar Sayyadmanesh de olmayacak, hatta oyuncunun iki ay kadar takımdan uzak kalacağı da söyleniyor.

Sezon başından beri kullandığı iki önemli oyuncusundan yoksun olarak Coventry City takımının karşısına çıkacak olan Shota Arveladze sadece mecburi oyuncu değişiklikleri ile yetinmeyerek formasyonu da değiştirmeyi düşünüyor. Aslında bunun tek nedeni de sakat olan oyuncuların yokluğu değil.

Oyunun da Değişmesi Gerekiyor

Championship puan tablosuna baktığınızda Hull City oldukça iyi bir durumda ve dahası son oynanan ve 5 2’lik hezimetle sonuçlanan West Bromwich Albion maçını saymazsak Hull City ligde mağlubiyet yüzü de görmemişti. Ancak ligin ilk maçını saymazsak oynana oyun hep eleştiri konusu oldu. Kağıt üzerinde savunma güvenliğini ön planda tutan bir diziliş gibi görünen 4 2 3 1’e rağmen Shota2nın takımı rakiplere çok fazla pozisyon veriyor ve dahası kendisi pozisyona girmekte de zorlanıyordu. İşte bu sebeple Shota Arveladze’nin, takımdaki sakatlıklar nedeniyle zaten istikrar da bozulacağı için, bunu bir fırsata çevirerek çift forvete dönebileceği öngörülüyor.

Shota Arveladze’nin Count City maçına çift forvetle çıkması halinde golcüsü Oscar Estupinan’a eşlik edecek olan ismin Ganalı forvet Benjamin Tetteh olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Açıkçası bu durum Ganalı forvetin de beklediği ve arzu ettiği bir şey. Hull City’de herkes ama en çok da Tetteh, artık Counrty City maçını bekliyor.