Ilıcalı Takımdan Çok Memnun

Hull City AFC’nin Türk patronu Acun Ilıcalı, takımının Galatasaray karşısında ortaya koyduğu performanstan ve genel olarak yeni sezon hazırlıklarından çok memnun. 5 Temmuz akşamında Galatasaray ve Hull Cişty AFC, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Kocaeli’de bir hazırlık maçı oynamış ve ilk yarıyı Türkiye Süper Lig şampiyonu olan Galatasaray 3 – 1 önde kapatmasına rağmen maçın ikinci yarısında Hull City AFC muhteşem bir geri dönüşe imza atarak maçı 4 – 3 kazanmayı başarmıştı. Maçı, tribünden bizzat takip etmişti Türk iş adamı Acun Ilıcalı ve takımının attığı galibiyet golünü de tebessümler karşılamıştı.

Acun Ilıcalı, Kulübü 2021 – 2022 Sezonunda Satın Almıştı

Acun Ilıcalı, İngiltere Champisonship’te yer alan Hull City AFC takımını 2021 – 2022 futbol sezonunun sonlarına doğru satın almıştı. Türk iş adamı takımı satın aldığında Hull City AFC, İngiltere Championship’te ligde kalma mücadelesi veriyordu ve dahası pek çok yorumcu o sezon takımın küme düşmesine neredeyse kesin gözüyle bakıyordu.

Takımı satın aldıktan sonra takımın başına Gürcü teknik adam Shota Arveladze‘yi getirmişti Türk iş adamı. Bu hamle beklenenden de iyi sonuç vermiş ve Hull City AFC üst üste aldığı sürpriz puanlarla ligde kalmayı başarmıştı. 2022 – 2023 sezonuna önemli transferler yaparak girmişti Hull City AFC. Özellikle de Türkiye merkezli transferlere imza attı Hull City AFC takımı ki bu transferlerden en çok dikkat çeken de milli oyuncumuz Ozan Tufan’dı.

2022 – 2023 futbol sezonuna çok iyi başladı İngiliz kulübü. İlk 4 5 hafta boyunca hem oynadığı oyunla hem de aldığı skorlarla büyük takdir toplayan takım için Premier Lig adayı denmeye başlanmıştı. Hatta o dönem Acun Ilıcalı da verdiği röportajlarda Premier Lig’i hedeflediklerini belirtmişti ancak bu süreç uzun soluklu olmadı ve Hull City AFC düşüşe geçti. Düşüşe çare bulunamayınca Gürcü teknik adam Shota Arveladze ile yollar ayrıldı ve yerine genç teknik adam Liam Roseniro getirildi. Liam Rosenior önderliğinde özellikle de ligin ikinci devresinde nispeten toparlanan takım 24 takımlı ligi orta sıralarda, 15. olarak tamamladı.

Acun Ilıcalı

Liam Rosenior’a Çok Güveniyor

Takımın patronu Acun Ilıcalı, 2022 – 2023 sezonunda takım kötü giderken hoca tercihinin genç teknik adam Liam Rosenior adına kullanmıştı. Bu tercih o dönem bazı eleştiriler almış ve takım bu zor durumdayken tecrübeli bir teknik adamın daha doğru bir tercih olacağını iddia edilmişti. Ne var ki Acun Ilıcalı, tercihinden emindi. Liam Rosenior, düşüşte olan takımı toparladı ve özellikle de sezonun ikinci yarısında 4 4 2 ile başarılı sonuçla el edip takıma düşme korkusu yaşatmadan sezonu tamamladı.

Galatasaray önünde de ikinci yarıda yaptığı değişiklerle skoru lehine çevirmeyi başardı 38 yaşındaki genç teknik adam.