İngiliz Takımlarının Şampiyonlar Ligi Haftası

Dünyanın ne pahalı ligi tartışmasız şekilde İngiltere Premier Lig. Futbolsevelerin pek çoğuna göre dünyanın en iyi futbolunu da yine İngiliz takımları oynuyor. İngiliz takımlarının Avrupa’nın bir numaralı kupası olan UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki performansı da bunu doğrular nitelikte adeta. Bu sene İngilizler 4 takımla yer alıyorlar Uefa Şampiyonlar Ligi’nde ve 4. haftası geride kalan turnuvada İngiliz takımlarının tamamı üst tura çıkacak gibi görünüyor.

İngiliz takımlarının

Şampiyonlar Ligindeki İngiliz Takımları

Bu sene UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yer alan İngiliz takımlarının isimleri şöyle; Tottenham, Manchester City, Liverpool ve Chelsea. Bu dört önemli takımın durumlarına tek tek bakalım;

Liverpool: 4 maç sonunda 9 puanı olan Liverpool grubunda 2. sırada ve 3. sıradaki Ajax ile arasında 6 puan fark var. Liverpool 1 puan daha alırsa gruptan çıkmayı garantileyecek. Liverpool takımı bu hafta oynadığı maçta grup sonuncusu, İskoç temsilcisi Rangers’a deplasmanda tam 7 gol attı ve 7 1 ile haftanın en sükseli galibiyetini elde ederek kötü giden sezonda adeta gövde gösterisi yaptı ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ben de varım dedi.

Chelsea: Grubunun lideri olan Chelsea takımı aslında kötü başladı Şampiyonlar Ligi serüvenine. Deplasmanda alınan D. Zagreb yenilgisi sonrasında Chelsea takımı teknik adam değişikliğine gitti ve Thomas Tuchel yerine Graham Potter’i takımın başına getirdi. Graham Potter önderliğinde Şampiyonlar Ligi’nde kendinisi bulan takım 4 maç sonunda grubunun lideri durumunda. 7 puanla grup lideri olan Chelsea bu hafta arasında oynadığı maçta Milan’ı deplasmanda 2 0 ile geçmeyi başardı.

Manchester City: İngiltere Premier Lig’in ve Uefa Şampiyonlar Ligi’nin ağır favorisi olan Pep Guardiola’nın takımı aynı zamanda UEFA Şampiyonlar Ligi’nin de favorilerinden biri. Grubunun 10 puanlı lideri olan Manchester City takımı 4 maç sonunda gruptan çıkmayı da zaten garantilemiş durumda. Son oynana maçta Kopenhag deplasmanında 10 kişi kalan takım buna rağmen sahadan mağlup olmadan ayrılmayı başardı ve gruptan çıkmayı garantiledi.

Tottenham: Tottenham Uefa Şampiyonlar Ligi D grubunda 7 puanla lider. 4 maç sonunda sadece 7 puan toplamış olsa da grupta herkes birbirinden puan aldığı için avantajlı konumda olan Tottenham takımı son maçında kendi sahasında E. Frankfurt’u 3 2 ile geçti.

İngiliz Takımlarının Kupayı Alma Şansı

4 İngiliz takımının tamamı yoluna gruplardan çıkarak devam edecek gibi görünüyor. Manchester City takımı turnuvanın en önemli favorilerinden biri durumunda zaten ve bunu grup maçlarında da şimdiden fazlasıyla gösterdiler. Liverpool da sezona iyi başlamamış olsa da son oynadığı maçta Rangers’a deplasmanda 7 atarak ben de buradayım dedi ve özgüven tazeledi. Chelsea ve Tottenham takımları için şimdilik bu kadar iddalı şeyler söyelenemese de İngiliz takımlarının en az ikisinin çeyrek final görmesine kesin gözüyle bakılıyor.