İngiltere Gol Oldu Yağdı

Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme grupları maçında İngiltere, zayıf rakibi Kuzey Makedonya’ya tarihinin en farklı mağlubiyetlerinden birini tattırdı. Maçı 7 – 0 kazanan İngiltere adeta gövde gösterisi yaparken Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme gruplarının bu periyodunda oynadığı 2 maçta toplam 11 gole ulaştı ve kalesinde de hiç gol görmeden 6 puan aldı.

İngiltere

Gol Yağmuru

Kuzey Makedonya önüne mutlak favori olarak çıkmıştı İngilizler ve herkes onlardan rahat bir galibiyet bekliyordu ama 7 – 0’lık skorla İngilizler beklentilerin de ötesine geçmeyi başardılar. Maçın ilk yarısı ev sahibi takımın üstünlüğü ile sona ererken maçın ikinci yarısında dört gol daha bulan İngilizler maçı 7 – 0 kazanmayı başardılar.

Maçta gol perdesini 29. dakikada İngiliz futbolunun son yıllardaki en büyük golcüsü Harry Kane açtı. 38. dakikada Arsenal’in genç yıldızı olan ve açıkçası 2022 – 2023 futbol sezonuna damga vuran Saka farkı ikiye çıkardı. İlk yarının son dakikasında bu sene performansını artırarak Manchester United’ın en büyük hücum silahına dönüşen M. Rashford farkı üçe çıkaran isim oldu ve ilk yarı İngiltere’nin 3 – 0 üstünlüğü ise sona erdi.

Maçın ikinci yarısında da sahada yine açık bir İngiliz üstünlüğü vardı ve İngiltere milli takımı skoru aldım diye düşünmeyip de oyun disiplinini bozmadan oynamaya devam edince tarihi fark geldi. 47. dakikada Saka, kendisinin ikinci takımının ise dördüncü golünü kaydetti. 51. dakikada ise Saka’nın hat trick’i geldi ve maç 5 – 0 oldu. 64. dakikada K. Philips ile 6 – 0 olan maçta son sözü söyleyen ise yine golcü oldu. Kaptan Harry Kane maçta kendisinin ikinci golünü atarken maçı da 7 – 0 olarak tescilledi. Maçın kapanış golü penaltı buruşu sonrasında geldi.

İngiltere Dört Maçta 12 Puan Topladı

Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri’nde C grubunda yer alan İngiltere’nin gruptaki rakipleri Ukrayna, İtalya, Kuzey Makedonya ve Malta. Grup maçlarına İtalya deplasmanında aldığı 2 – 1’lik galibiyetle başlayan İngiltere sonrasında Ukrayna’yı 2 – 0, Malta’yı 4 – 0 ve Kuzey Makedonya’yı da dün akşam 7 – 0 yenerek 4 maç sonunda sadece 1 gol yedi ve buna karşılık 15 gol attı. Gruptaki bir sonraki maçında ise Eylül ayında Ukrayna deplasmanına gidecek İngilizler.

Kuralar belli olduğunda elbette ki İngiltere ve İtalya’dan birinin bu grupta lider olacağı kesindi ama hiç kimse böylesine bir dominasyon beklemiyordu. İngiltere şu an tüm gruplar içerisinde en çok gol atan takım durumunda.