Kaptanlık Tecrübesi Yolunda Ozan Tufan Ve Lider Takımın Kaptanı Sosa

Süper Lig’de bu sezon son derece büyük bir iddiaya sahip olan Trabzonspor ekibi, şampiyonluk yolunda ilerlemeye devam ediyor. Lider olarak başarısını kanıtlayan bordo mavili ekipte ise büyük takdir kazananlarda biri Karadeniz ekibinin kaptanı Jose Sosa oldu. Ozan Tufan ise Fenerbahçe ekibinde tecrübeye ihtiyaç duyan kaptanlar arasında yer alıyor.

 

Süper Lig’in bu sezondaki en fazla dikkat çeken ekiplerinden biri de Trabzonspor oldu. Art arda gelen galibiyetleri ile ve ligdeki lider süreciyle önemli bir başarı elde eden bordo mavili ekipte, dikkatleri çeken ve büyük bir takdir kazanan isim ise takımın birinci kaptanı Jose Sosa oldu.

 

Özellikle de maç sırasında saha içindeki liderliği başarılı bir şekilde ele almayı başaran kaptan, takımın tecrübeli Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir için de önemli bir yere sahip oldu.

 

Aksilikler Art Arda Geldi

Takım eksiklerinin yaşandığı ekip ise Fenerbahçe oldu. Art arda gelen talihsizlikler, Volkan Demirel’in futbolu bırakma kararı ve sezonun başından bu yana sakatlıkları devam eden Emre Belözoğlu, sahadan uzun bir müddet ayrı kalan Hasan Ali Kaldırım, sarı lacivertli ekipte sıkıntıya sebep oldu.

 

Kaptanlık konusunda çok fazla tecrübeye sahip olmayan Ozan Tufan ise, elinden geleni sahaya koysa da, tecrübe edinmesi anlamında zamana ihtiyaç duyuyor.