Liam Rosenior İle Yola Devam

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu, milli oyuncumuz Ozan Tufan’ın formasını giydiği Hull CVity AFC, gelecek sezonda da Liam Rosenior ile devam edecek. 38 yaşındaki genç teknik adama çok güveniyor Acun Ilıcalı ve yeni sezon öncesinde transferleri de genç hocanın ihtiyaçları doğrultusunda yapıyor.

Liam Rosenior

Geçen Sezonki 3. Teknik Adamdı

İngiliz ekibi Hull City AFC, geride bıraktığımız 2022 – 2023 futbol sezonunda üç teknik adamla çalıştı toplamda Acun Ilıcalı’nın takımı. Sezona Shota Arveladze ile girmişti takım ki Shota Arveladze takımın başına 2021 – 2022 sezonunda gelmişti. O sırada Hull City AFC takımı düşme hattındaydı ve Shota Arveladze takımın başına geldikten sonra Hull City AFC, üst üste aldığı puanlarla lige tutunmayı başardı ve Shota Arveladze de tribünlerin sevgilisi olmuştu.

2022 – 2023 futbol sezonuna önemli transferler ve yine Shota Arveladze önderliğinde girdi Hull City AFC. Sezona da çok iyi başlamıştı takım. 4 2 3 1 eşliğinde sağlam bir savunma ile etkili bir kontratak oyunu oynayan Hull City AFC ilk 4 5 hafta sonunda Championship’te zirve mücadelesinde buldu kendisini. Ama bu süreç çok uzun soluklu olmadı ve sonrasında Hull City AFC’nin önlenemez düşüşü başladı. Shota Arveladze, üçlü savunma bile denedi ama kötü gidişi durduramayınca sonunda Shota Arveladze ile yollarını ayırmak zorunda kaldı Acun Ilıcalı ve yardımcı antrenör Andy Dawson’u takımın başına getirdi. İyi bir başlangıç yapan Andy Dawson’un bu iyi performansı da çok uzun soluklu olmadı ve Hull City AFC bir kez daha hoca değişikliğine giderken Andy Dawson yine eski görevine döndü.

Acun Ilıcalı takımın başına sezonun üçüncü teknik adamı olarak genç isim Liam Rosenior’u getirdi. Kimileri o dönem Liam Rosenior tercihini eleştirmiş, Hull City AFC‘nin düşme tehlikesi içerisinde olduğunu ve daha tecrübeli bir hoca ile anlaşmasının daha doğru olacağını dile getirmişti.

Liam Rosenior Beğeni Topladı

Liam Rosneior devre arasında kadar takıma fazla müdahalede bulunmadı ve yardımcı hoca Andy Dawson’un raporları doğrultusunda hareket etti. Liam Rosenior’un takıma asıl dokunuşu devre arasında oldu. Genç hocanın yaptığı en büyük değişiklik formasyonu 4 4 2’ye çevirmek oldu. Aslında direkt olarak 4 4 2 oynatmadı takımını genç teknik adam, 4 2 3 1’i yine kullandı ama sezon başından beri hiç 4 4 2 oynamayan takım Liam Rosenior ile birlikte sık sık 4 4 2 de oynamaya başladı. Ayrıca takımın başına geçtiğinde Andy Dawson’un raporları doğrultusunda yedek bıraktığı milli oyuncumuz Ozan Tufan’ı da ligin ikinci devresinde yeniden ilk 11’in bir parçası yaptı Liam Rosenior ve oyuncumuzu 4 4 2’de orta sahanın kenarlarında hatta nadiren de olsa 2. forvet olarak da kullandı. Liam Rosenior’dan bu sene çok şey bekliyor Acun Ilıcalı.