Liam Rosenior Mağlubiyeti Umursamıyor

Acun Ilcıalı’nın patronu olduğu İngiliz kulübü Hull City AFC, Dünya Kupası arasından sonra yeniden start alan Championship’te ara sonrasında ilk mağlubiyeti ile tanıştı. Premier Lig’e yükselecek takımlardan biri olarak görülen Sheffield United deplasmanında alınan 1 0’lık mağlubiyet, Hull City AFC teknik direktörü Liam Rosenior ‘u pek etkilememiş gibi görünüyor. Takımına çok güvenen genç teknik adam bu mağlubiyeti sadece bir kaza olarak görüyor ve bunun takımın öz güveni üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacağına inanıyor.

Liam Rosenior

Liam Rosenior Savunmayı Toparladı

Hull City AFC’nin bu sezonki üçüncü teknik direktörü olan Liam Rosenior, aynı zamanda takımın eski oyuncularından biri. Genç teknik adam takımın başına geçtiğinde beraberinde bazı eleştiriler de gelmişti. 2021 22 futbol sezonunda ligde son anda kalmayı başaran ve 2022 23 futbol sezonuna da kendisinin ligde tutan Gürcü teknik adam Shota Arveladze ile başlayan takım, Shota Arveladze ile yolları ayırdıktan sonra bir süre yardımcı hocası Andy Dawson ile yola devam etmiş ama Andy Dawson da kötü gidişe dur diyemeyince takımın patronu Acun Ilıcalı sezon içerisinde ikinci defa hoca değiştirerek takımın başına Liam Rosenior’u getirmişti.

Takımın ligdeki durumunun kritik olması, bir önceki sezonda düşme tehlikesinin yoğun şekilde hissedilmesi gibi sebeplerden dolayı Liam Rosenior’un bu kritik dönemde görev almak için fazla tecrübesiz olduğu ve bunun takıma olumsuz yansıyabileceği iddia edilmişti. Aslında Liam Rosneior görevinin ilk haftalarında Andy Dawson’dan daha iyi bir performans ortaya koydu diyemeyiz ama kendisi sürekli devre arasını işaret etmişti.

Dünya Kupası arasından sonra Hull City AFC, Championship’e çok iyi bir başlangıç yaptı ve mağlubiyet yüzü görmedi. Bu harika başlangıç ile birlikte takım devre arasına girerken yer aldığı düşme hattından kurtuldu ve orta sıralara doğru tırmandı. Takımın genç çalıştırıcısı hedef olarak play off potasını belirledi ve bu nedenle de Sheffield United gibi ligde şampiyonluk mücadelesi veren takımların kendilerinin asıl rakibi olmadığını oyuuncularına aktardı. Bu bakış açısı sayesinde Sheffiedl United mağlubiyetinin takım üzerinde olumsuz bir etki yaratmasının önüne geçmeyi planlıyor genç çalıştırıcı.

Bir Sonraki Rakip: Queens Park Rangers

Sezon başında Premier Lig adayları arasında adı geçen, hayli pahalı bir kadroya sahip olan Queens Park Rangers, sezon boyunca bekleneni veremedi ve hayal kırıklığı yarattı. 28 maçta 10 galibiyet alabilen takım, 8 maçta ise berabere kaldı. Ligde 13. sırada bulunan Queens Park Rangers ile 16. sıradaki Hull City AFC arasında 3 puan fark var. Genç teknik adam Liam Rosenior ve öğrencileri bu maçı play off potası için hedef maç oalrak görüyorlar. 28 Ocak Cumartesi günü Türkiye saati ile 18.00’da karşı karşıya gelecek iki takım ve maç Hull City AFC’nin sahasında oynanacak.