Luiz Gustavo’dan Gelen Ozan Tufan Övgüleri

Transfer döneminde Fenerbahçe transfer listesinde yer alan Ricardo Rodriguez’in, takımla ilgili bilgi almak adına Luiz Gustavo’yu aradığı ve kendisine sorular sorduğu spor ve Fenerbahçe dünyasının gündemine oturan konuların başında gelmişti. Konuya ilişkin açıklama yapan Gustavo ise, yetenekli orta saha oyuncusu Ozan Tufan için ciddi anlamda övgülerde bulunduğunu ifade etmişti.

Luiz Gustavo’nun yapmış olduğu açıklama, Fenerbahçe ekibinin Medipol Başakşehir karşılaşmasından 2-0 galip geldiği maçın ardından gelmişti. Basın mensuplarına açıklama yapan yıldız sporcu, transfer gündeminde olan Ricardo Rodriguez ile ilgili de açıklamada bulunmuş ve kendisinin bilgi almak adına arandığını belirtilmişti.

Rodriguez için de konuşan Fenerbahçeli, “Rodriguez çok iyi bir insan ve çok kaliteli bir sol bek” ifadelerinde bulunmuş, Wolfsburg’da beraber oynadıklarının da altını çizmişti.

“O gerçekten büyük bir futbolcu”

Transfer sürecinde oyuncusunun kendisini de aradığını açıklamalarına ekleyen oyuncu, yapmış olduğu konuşmada 24 yaşındaki orta saha mevki oyuncusu Ozan Tufan ile ilgili de uyum sağladıklarını ekleyerek, “O gerçekten büyük bir futbolcu. Onunla birlikte oynadığım için çok mutluyum. Aramızdaki uyum sahaya çok iyi yansıyor” demişti.