Milot Rashica Resmen Beşiktaş’ta

Beşiktaş Norwich City’nin Kosovalı kanat oyuncusu Milot Rashica ile resmi sözleşme imzaladı ve oyuncuyu Galatasaray’ın elinden kaptı. Geçen sezon Galatasaray’da kiralık olarak forma giyen ve Galatasaray’ın şampiyonluğunda önemli bir rol oynayan Kosovalı kanat oyuncunsun bu sezonda da Galatasaray forması giymesi bekleniyordu.

Galatasaray Uzun Süredir Görüşüyordu

Geçen sezon Galatasaray formasını kiralık olarak giyen ve ligde 26 maçta forma giyip 4 gol 7 asistle şampiyonluğa çok ciddi bir katkı suna Milor Rashica’nın bonservisini alabilmek için haftalardır Norwich City ile pazarlık halindeydi Galatasaray takımı. Norwich City’nin üst lige yükselememesi sebebi ile de herkes bu transfere bitti gözüyle bakıyordu aslında. Galatasaray oyuncuyu, oyuncu da Galatasaray‘ı istiyordu ve Norwich’in bonservis bedelinde indirim yapması bekleniyordu ki Milot Rashica da kulübüne Galatasaray’a gitmek istediğini söylemişti.

Galatasaray tüm bunlara rağmen bir türlü bitiremedi bu transferi ve dahası başka kanat oyuncuları transfer etti. Bu noktada Kosovalı oyuncu da alternatifleri değerlendirmeye başladı. Transfer sezonunun başında Fenerbahçe’nin de ilgisi vardı Kosovalı kanat için ama Fenerbahçe de farklı kanat oyuncuları kadroya katınca Rashica arka plana itilmişti. Bu noktada devreye Beşiktaş girdi.

Beşiktaş‘ın Rashica’ya olan ilgisi ile ilgili haberler basına düştüğünde bazı Galatasaraylılar bu haberlerin asparagas olduğunu düşündü ama siyah beyazlı camia aynı günün akşamında oyuncuyu Türkiye’ye getirdi ve aynı zamanda KAP bildiriminde bulundu.

Milot Rashica

Milot Rashica İçin KAP Bildirimi

Beşiktaş Kosovalı kanat oyuncusu için iki defa KAP bildiriminde bulundu. İlk bildirimde oyuncu ile transfer görüşmelerine başlandığı açıklandı. 15 Ağustos gecesinde geldi bu bildirim KAP’a.

”Profesyonel futbolcu Milot Rashica’nın transferi konusunda, Futbolcu ve Kulübü Norwich City FC ile görüşmelere başlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bu bildirimin ardından bir gün sonra ise transferin bittiğini ve detaylarını duyurdu siyah beyazlı kulüp. Açıklama şöyleydi;

”Profesyonel futbolcu Milot Rashica transferi konusunda kulübü ve kendisi ile anlaşmaya varılmıştır. Norwich City FC kulübüne toplam transfer bedeli olarak 5.250.000 Avro ödenecektir. Oyuncu ile 2023-2024 sezonundan başlamak üzere 4 sezon için anlaşmaya varılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bu ikinci açıklama dün akşam saat tam 19.07’de yapıldı. Ayrıca Beşiktaş kulübü, Galatasaray’ın adeta elinden kaptığı Milot Rashica için Galatasaray’a bolca gönderme içeren bir tanıtım videosu hazırladı ancak bu tanıtım videosunda yer alan bazı ögeler Galatasaray camiası tarafından sert tepki ile karşılandı ve bir anda bu tartışmalar transferin de önüne geçti.

Beşiktaş kulübü ayrıca Kosovalı yıldız oyuncuya ne kadar cüret vereceğini açıklamadı ama kulislerde konuşulan dedikodular Rashica’nın Beşiktaş’tan senede 2.5 milyon avro civarında bir ücret kazanacağı yönünde. Galatasaray geçen sezon Milot Rashcia’ya bir yıllık kontrat için 1.5 milyon avro net ücret ödemişti ve Norwich City takımına da herhangi bir kiralama bedeli ödenmemişti.