Nicolo Zaniolo İlk 11 Çıkacak

Galatasaray’dan Aston Villa’ya sarın alma opsiyonu ile sezon sonuna kadar kiralanan Nicolo Zaniolo, Aston Villa’da ilk 11’e hazırlanıyor. İtalyan yıldızın antrenman performansından ve fizik gücünden çok memnun olan Aston Villa teknik ekibi oyuncuyu ilk 11’e yerleştirmeye karar verdi. İtalyan star için ise tek handikap Aston Villa teknik ekibinin onu sol kanatta kullanmak istemesi. Türkiye’deki performansından da hatırlanacağı üzere Nicolo Zaniolo sağ kenarda oynayıp içe kat ederek sol ayağı ile attığı şutlar üzerine oyununu şekillendirmiş bir hücum oyuncusu.

Nicolo Zaniolo Henüz Skor Üretemedi

Aston Villa’nın Galatasaray’dan kiraladığı oyuncu yeni takımı ile antrenmanlara başladıktan kısa süre sonra forma bulmaya da başlamıştı. Hatta Aston Villa teknik heyeti bu anlamda Galatasaray teknik ekibine teşekkür etmiş ve İtalyan yıldızın çok iyi bir hazırlık kampı geçirdiğini belirtmişti.

2 Temmuz 1999 doğumlu İtalyan star İtalyan futbolunun son yıllarda çıkardığı en büyük potansiyel olarak görülüyordu ve kendisinin gelecekte dünyanın önemli hücum oyuncularından biri olacağı düşünülüyordu. Ne var ki yaşadığı ciddi sakatlıktan dönüşü çok zor oldu Zaniolo’nun ve tekrar formasına kavuşsa da bir türlü istikrarlı bir performans ortaya koyamadı, hatta Roma’da oynadığı dönemde tribünler tarafından ıslıklandığı bile oldu. Fiziksel sakatlığı kadar mental bazı problemler de yaşayan oyuncuya depresyon teşhisi de konuldu.

Sarı kırmızılı takım Roma’dan 15 milyon avroya İtalyan yıldızı transfer etti ve bunu bir yatırım transferi olduğunu da hiç saklamadı sarı kırmızılı camia. Galatasaray’da ciddi bir skor katkısı ile oynayan Zaniolo özellikle şampiyonluğun garantilemesinin ardından oynanan Fenerbahçe derbisinde attığı 2 nefis goller derbinin yıldızı oldu. Bu sezon adı sık sık transfer haberlerinde anılan oyuncuyu İngiliz takımı Aston Villa, satın alma opsiyonu ile kiraladı.

Sıklıkla yedek başlayan Zaniolo buna rağmen gittiğinden beri neredeyse her maçta az ya da çok süre buldu. Chelsea ile oynanılan ve kazanılan maçta da ilk 11’de sahaya çıkıp 75 dakika sahada kaldı İtalyan yıldız. Zaniolo şimdiye kadar gol ya da asist üretemedi.

Nicolo Zaniolo

Satın Alma Opsiyonu Kullanılacak

Galatasaray oyuncuyu Premier Lig‘e satın alma opsiyonu ile kiraladığını KAP’a yaptığı şu açıklama ile duyurmuştu;

Profesyonel Futbolcumuz Nicolo Zaniolo’nun 2023-2024 sezonu için şarta bağlı zorunlu satın alma opsiyonu ile geçici transferi konusunda Aston Villa FC Limited ile anlaşmaya varılmıştır.

Yapılan anlaşmaya göre Aston Villa FC, şirketimize 5.000.000 Euro geçici transfer bedeli ile maksimum 1.375.000 Euro tutarında şarta bağlı bonus ödeyecektir. Futbolcunun transfer bedeli 22.500.000 Euro’dur. Buna ek olarak anlaşmamızda 15.500.000 Euro tutarında şarta bağlı bonuslar bulunmaktadır.

Ayrıca, Aston Villa FC ‘ye futbolcunun transferinin gerçekleşmesi ve ileride üçüncü bir kulübe transfer olması durumunda satış bedeli karının %10’u şirketimize ödenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Açıklamada zorunlu satın alma opsiyonundan bahsedilse de buna ilişkin detaylar kamuoyu ile paylaşılmamıştı. Söylentiler bu zorunlu opsiyonun 25 maçta forma giymek olduğu yönünde ve Zaniolo bu sayıya ulaşacak gibi görünüyor.