Ozan Tufan Avrupa’ya Ses Getirecek Oyunculardan Biri

İngilizler, Ozan Tufan’ı öve öve bitiremediler. Başarısı ve yeteneği ile Türkiye’de adını kısa sürede duyurmayı başaran yetenekli oyuncu için önemli bir sanatçı olduğu söylendi.

Fenerbahçe’nin yıldız oyuncularından biri olan Ozan Tufan, kısa sürede ses getirmeyi başardı. Başarılı oyuncunun sahip olduğu yetenekleri Avrupa’da da ispatlaması gerektiği ile ilgili yorum yapıldı.

İngiltere’nin önemli analiz platformlarından biri sporcuyu araştırdı. Sarı lacivertli ekibin yetenekli oyuncusu Ozan Tufan, performanslarıyla incelendi ve hakkında yorum yapıldı.  Sporcunun geçmişte kiralık olarak gitmiş olduğu Alanya’da ve aynı zamanda Milli Takım’daki başarıları üzerine grafikler üzerinden oyuncu ile ilgili çeşitli analizler yapıldı.

Hazırlanan grafikler içerisinde yetenekli oyuncunun bir merkez orta sahaya göre atak ve savunma alanında çok rahat olarak hareket ettiği yer alıyordu. Ayrıca Tufan’ın saldırma ve patlama oranının da çok yüksek olduğu belirtilen grafik analizlerinde, “Anahtar pasları iyi. Cesaretini toplarsa iyi bir oyuncu olacak” ifadesine de yer verildiği öğrenildi.

Ulusal Düzeyde Ses Getirdi

24 yaşına kadar Milli Takım, Fenerbahçe ve Bursaspor deneyimleri ile ulusal anlamda ses getirdiğine de dikkat çekilen sporcunun, sahip olduğu yetenekleri kullanması halinde, Avrupa’da da ses getireceği ve Ozan’ın Türk futbolu adına önemli bir sanatçı olduğu vurgusuna da dikkat çekilmişti.