Ozan Tufan Kendine Güvenini Kaybetmiş Gözüküyor

Spor Toto Süper Lig’de Fenerbahçe forması giyen milli orta saha oyuncumuz Ozan Tufan, iddialara göre zor zamanlardan geçiyor.

26 yaşındaki milli futbolcumuz hatırlanacağı üzere sezon başında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un kulüpte aldığı revizyon kararının faturasını ödeyen futbolculardan biri olmuştu.

İngiltere Premier League kulüplerinden geçmiş yıllarda gelen teklifleri Fenerbahçe’de oynamak için reddeden Ozan Tufan’a bu kez Ada yolu gözükmüştü.

Fenerbahçe ve Watford kulüpleri, 2021 – 2022 futbol sezonu başında Ozan Tufan’ın transferi için anlaşmaya varmışlardı. Buna göre Ozan, İngiltere Premier League kulüplerinden olan Watford’a kiralık olarak katılacaktı.

Ancak eğer ki Watford, İngiltere Premier League’de kalmayı başarırsa 7.5 milyon euro’luk “zorunlu” satın alma opsiyonu devreye girecek ve Ozan ile uzun süreli bir kontrata imza atacaktı.

Ozan Tufan Büyük Umutlarla Gitmişti

Senelerdir kurduğu İngiltere Premier League hayalini gerçekleştiren Ozan, Ada’ya adımını attığında hem kendisi hem de onu sevenler çok heyecanlıydı.

Yıllardır Spor Toto Süper Lig’de fiziksel kalitesini, tekniği ile birleştirebilen modern orta sahanın karşılığı olarak gösterilen oyuncumuzun İngiltere Premier League’de parlak bir geleceği olabileceği konuşuluyordu.

Fakat ne yazık ki sezon başındaki umutlar haftalar geçtikçe kendilerini hayal kırıklıklarına bıraktılar. Watford’un İngiltere Premier League’deki felaket gidişatı ve İtalyan teknik direktör Claudio Ranieri’nin tartışılan tercihlerine bir de Türkiye ve İngiltere arasındaki futbolun seviyesi eklenince Ozan Tufan işin açıkçası epey bir bocaladı.

Hal böyle olunca Ozan’ın İngiltere Premier League kariyeri de sadece 7 maç sürdü. Buna ek olarak Watford formasıyla 1 FA Cup 1 de Carabou Cup maçı oynayan milli oyuncumuz, devre arasında Fenerbahçe’nin yolunu tuttu.

Fenerbahçe Karmakarışık

ozan tufan

Fenerbahçe’ye daha fazla forma şansı bulmak ve formunu korumak için gelen Ozan, bıraktığı gibi kaoslarla dolu bir takım buldu.

Kulüp, Spor Toto Süper Lig şampiyonluk yarışından kopmuş, teknik direktör Vitor Pereira ayrılmış, onun yerine gelen isim ise İsmail Kartal olmuştu.

Taraftarların senelerdir süren şampiyonluk hasretlerinin yine başka bahara kalması, Fenerbahçe Yönetim Kurulu ve Başkan Ali Koç üzerindeki baskıları da çok şiddetli bir şekilde arttırmıştı.

Yani sözün özü Ozan, açıkça ifade etmek gerekirse çok sağlıksız bir yapının içinden yine çok sağlıksız başka bir yapıya gelmişti.

Fenerbahçe’ye dönüşünün ilk maçlarına Adana Demirspor ve İstanbul Başakşehir maçlarında çıkan oyuncumuz, toplam 59 dakika süre alabilmişti.

Fiziki yapısı ligimiz için gayet yeterli gözüken Ozan’ın neden 90 dakika oynatılmadığı tartışılıyordu. Atakaş Hatayspor maçında İsmail Kartal onu ilk 11’de başlattı. Ancak başarılı orta sahayı sağ bekte görevlendirince olanlar oldu.

Ozan, orijinal mevkiisi dışında zayıf bir performans sergiledi. Zaten günah keçisi arayan taraftarlar tüm ihaleyi Ozan’a kesti ve oyuncunun morali yerle bir oldu.

İddiaya göre devre arasında hocasına oyundan çıkmak istediğini söyleyen Ozan için, bu sezonun kabusları geri kalan haftalarda da bitmeyecek gibi görünüyor…