OZAN TUFAN TRANSFERİNDE GELİŞME

Ocak ayı ara transfer periyodunda yapmış olduğu kadro güçlendirme hamleleriyle büyük yankı uyandıran Fenerbahçe’de gözler takımdan ayrılacak olan oyunculara çevrildi. Kadroda düşünülmeyen birtakım isimlere veda edecek olan Kanarya’da Avrupa kulüplerinin gözdesi olan Ozan Tufan ile alakalı flaş bir karar alındı.

Vedat Muriqi ve Eljif Elmas’ın satışlarıyla mali anlamda huzurlu hareket alanı elde eden sarı-lacivertliler, 25 yaşındaki orta saha oyuncusunda da aynı yolu izleyecek.

Sarı-lacivertli kurmaylar, performansıyla taraftarın sevgilisi konumunda olan başarı göstermiş orta saha oyuncusunun geçirme tarihinin de belirlendi medyada yer edinen haberler arasında. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç transferle alakalı gelen soruya, takımdan ayrılacak adların de takıma dahil olacak adların de olacağını ve tarihi ulaştığında lüzumlu açıklamanın yapılacağı yanıtını vermişti.

Nabil Dirar, Kemal Ademi, Lemos ve Papiss Cisse’yi satış listesine koyan sarı-lacivertlilerde flaş Ozan Tufan gelişmesi yaşandı. Temmuz ayından bu yana 21 geçirme meydana getiren Fenerbahçe, Eljif Elmas ve Vedat Muriqi’den sonrasında bir satış hamlesi daha oluşturmaya hazırlanıyor.

FENERBAHÇE’NİN OZAN İÇİN PLANLARI VAR

Eljif Elmas ve Vedat Muriqi takımdan ayrılmasıyla toplam 33,5 milyon euro bonservis bedeli elde eden sarı lacivertli ekip Fenerbahçe, yetenekli oyuncu Ozan Tufan’ın da biri çok Avrupa kulübünde talibi olması nedeniyle ve bu planlama çerçevesinde de müzakerelere devam ediyor.

A Milli Takım ve Fenerbahçe’de gösterdiği istikrarlı performansla dikkatleri üstüne çeken 25 yaşındaki futbolcu özellikle Avrupa kulüpleri için transferin gözdesi konumunda bulunuyor.

İngiltere Premier Lig ve Rusya’dan talipleri olduğu hakkında medyada birçok spekülasyon bulunan yetenekli orta saha oyuncusu için sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe yönetimi takımdan ayrılıp ayrılmayacağına karar verdi.

KANARYA 14 MİLYON İSTİYOR

25 yaşındaki yetenekli orta saha oyuncusu Ozan Tufan’ın bonservis ücretini 14 milyon euro olarak belirleyen sarı lacivertli ekip, bu yaz EURO 2020’den ilkin ulusal futbolcunun satışını gerçekleştirmek istemiyor.

Ozan Tufan’ı ocak ayında kadroda tutmak isteyen ve EURO 2020 sonrası satışa çevirmek isteyen Fenerbahçe Yönetimi, ulusal futbolcudan elde edeceği yaklaşık 14 milyon euroluk bonservis bedeli ile yaz geçirme döneminde hareket alanı sağlamayı hedefliyor.

Ozan Tufan yapmış olduğu geçirme açıklamada Crystal Palace’nın yanı sıra muhtelif Rus takımlarından da teklifler aldığını sadece Fenerbahçe Kulübü’nün menfaatleri ile geçirme tekliflerinin örtüşmediğini dile getirmişti.