Ozan Tufan ve Arkadaşları Deplasmanda

Ozan Tufan ve Doğukan Sinik’in takımı Hull City AFC İngiltere Championship’in 16. haftasında Rotherham United karşısına çıkıyor. Son dört maçta iki kez galip gelen Hull City, yeni hocası Andy Dawson ile yavaş yavaş toparlanma emareleri gösteriyorlar. Son olarak Blackpool takımını deplasmanda 3 1 ile geçen Acun Ilıcalı’nın takımı bu hafta da yine bir deplasman maçına çıkacak.

Ozan Tufan Blackpool Karşısında Yedek Kalmıştı

Sezon başında Fenerbahçe’den Hull City’ye transfer olan Ozan Tufan, İngiltere’ye gittiğinde Hull Cityt AFC’nin başında Shota Arveladze vardı. Gürcü teknik adam, Ozan Tufan sağlıklı olduğu sürece ona formayı hep vermişti. Shota Arveladze 4 2 3 1’i tercih eden bir hoca olarak Ozan Tufan’ı her zaman forvet arkasında 10 numara olarak oynatmıştı. Sezon başında övülen milli oyuncumuzun performansı, Hull Cityt AFC’nin düşüşe geçmesiyle beraber eleştirilmeye başlandı. Shota Arveladze o dönem kötü gidişi durdurabilmek için formasyonu da değiştirmiş ancak Ozan Tufan’ı kesmediği gibi saha içindeki rolünü de değiştirmemiş ve ona yine forvet arkasında yer vermişti. Hull City AFC’de kötü gidiş durmayınca sonunda Acun Ilıcalı Shota Arveladze ile yolları ayırdı. Bir süre teknik adam arayışlarına devam eden takım sonunda yardımcı hoca Andy Dawson ile devam etmeye karar verdi. Acun Ilıcalı yaptığı açıklamada Andy Dawson ile devam edeceklerini söyledi. Hoca arayışları devam ederken Andy Dawson önderliğinde bir maça çıkan Hull City, Wigan A. karşısında uzun süre sonra Hull City’ye galibiyet aldırmayı başarmıştı. Bu galibiyet sırasında Ozan Tufan yine ilk 11’deydi.

Andy Dawson Ozan Tufan’ı tıpkı Shota Avveladze gibi ilk 11 oynatsa da oyuncumuzu forvet arkası 10 numara olarak kullanmadı ve onu 4 2 3 1’de defans önündeki iki oyuncudan biri olarak kullandı. Hull City AFC, Andy Dawson ile ilk maçını kazansa da onun Hull City AFC hocası olarak açıklanmasından sonra çıkılan 2 maçı da kaybetmişti. Sonrasında kadroda revizyona giden Andy Dawson Ozan Tufan’ı ilk 11’den çıkardı ve Blackpool karşısında Ozan Tufansız çıktı Hull City AFC. Blackpool maçını deplasmanda 3 1 ile kazanmayı başardı Acun Ilıcalı’nın takımı.

Ozan Tufan

Rotherham United Maçının İlk 11’i Merak Ediliyor

Blackpool maçında alınan 3 1 ‘lik galibiyetin ardından Rotherham United önünde de Andy Dawson’ın kazanan kadroyu bozması beklenmiyor. Dolayısıyla bu deplasmanda da hem Ozan Tufan hem de Doğukan Sinik’in yedek soyunması bekleniyor. Savunma hattını hiç bozmayan Andy Dawson, orta saha kurgusunda yaptığı değişikliklerle takımın hücum konusundaki sıkıntılarını gidermiş gibi görünüyor. Dolayısıyla Rotherham United karşısında da Ozan Tufan’ın forma giymesi oldukça zor ama skora göre oyuncumuzun ikinci yarıda forma giymesi yüksek ihtimal. Ozan Tufan ikinci yarıda bulacağı fırsatı iyi değerlendirirse formasını tekrar geri kazanabilir.