Ozan Tufan Yeni Takımı İle İlk Kez Stoke City Karşısında Sahaya Çıktı

Profesyonel futbol kariyerine Bursaspor’da başlayan ve ardından Fenerbahçe’ye transfer olan kısa bir Aytemiz Alanyaspor macerasının ardından tekrar Fenerbahçe’ye dönerek başarılı performanslarına devam etmişti.

Fakat geride bıraktığımız yaz transfer sezonunda 26 yaşındaki milli futbolcu, İngiltere Premier Lig takımlarından Watford’a satın alma opsiyonu ile birlikte transfer olmuştu. İngiliz ekibine transfer olduktan birkaç hafta sonra Ozan Tufan, yeni takımında ilk kez İngiltere Kupası 3. Tur maçında sahaya çıktı.

Stoke City’e karşı oynadıkları maçta 90 dakika boyunca sahada kalmayı başaran başarılı futbolcu, ilk maçında kendisini izleyenlerden tam noy almayı başardı. Özellikle Watford taraftarları, maçın ardından Ozan Tufan için övgü dolu sözler söyledi.

Ozan Tufan’ın Watford Forması İle İlk Maçının İstatistikleri

Fenerbahçe’de İngiltere Premier Lig takımlarından Watford’a transfer olan Ozan Tufan, yeni takımı ile ilk maçına çıktı. 90 dakika boyunca göstermiş olduğu performanstan dolayı övgüyle bahsedilen 26 yaşındaki mili futbolcunun maç içerisindeki istatistikleri de göz doldurdu.

Maç boyunca %81 pas isabeti ile oynamayı başaran Ozan Tufan, rakip yarı alanda buluştuğu toplarda da %73 pas isabeti yakaladı. Oyununun üçüncü bölgesinde başarılı futbolcunun pas oranı ise %77’yi geçti. 90 dakika boyunca oynadığı maçta rakip Stoke City’nin kalesine 4 şut çeken Ozan Tufan, bu şutlarda 1 isabet yakaladı.

Ayrıca maç içerisinde 2 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluşan başarılı futbolcu, 6 kez ikili mücadele ve 2 kez de hava topu mücadelesi kazanamyı başardı. Ayrıca Ozan Tufan’ın en önemli istatistiklerinden biri de maç esnasında 10 kez top kazanması oldu.

Watford Taraftarlarının Maç Sonunda Ozan Tufan Hakkında Yaptıkları Yorumlar

Yeni takımı Watford ile oynadığı maçın ardından Watford taraftarları özellikle sosyal medyada övgü dolu paylaşımlar yaptı. Bazı Watford taraftarları, Ozan Tufan’ın yeni favori futbolculrı olduklarını söylerken, bazıları da ilk maçında gösterdiği performans ile büyük bir çıkış yaptığını söyledi.

Sezon içerisindeki diğer maçlarını merakla beklediklerini söyleyen taraftarlar, ilk performansından oldukça etkilendiklerini ifade ettiler.