Ozan Tufan’ın Dönüş Sonrası Performansları

Sezon başında şartlı zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralık olarak gönderildiği Watford ile olan sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilen Ozan Tufan, Fenerbahçe’ye geri dönmüştü. Ara transfer döneminin son günlerinde kulübünün formasını sırtına tekrar geçiren 26 yaşındaki orta saha oyuncusu, dönüşünden sonra 2 maça çıktı ancak 2 maçta da takımının mağlup olmasına engel olamadı.

Hüzün Dolu

Ozan, sezon başında radikal bir kararla İngiltere Premier Lig ekiplerinden Watford’a zorunlu şartlı satın alma opsiyonuyla kiralık olarak gönderilmişti. Ada’da istediğini bulamayan ve zaten çok kötü bir durumda olan Watford’da istenmeyen adamlardan birisi olmaktan kurtulamayan 26 yaşındaki orta saha oyuncusunun hayali kısa sürdü. Geçen 6 ayda İngiltere’de olumlu bir etki uyandırmayı başaramayan Ozan Tufan, ara transfer döneminde Fenerbahçe’ye geri döndü.

Gidişi bir olay dönüşü ayrı bir olay olan 26 yaşındaki yetenekli orta sahanın 2021/2022 sezonundaki ikinci döneminde sahaya çıktığı ilk maç Başakşehir maçı oldu. Geçen sezonun toksik unsurları arasında yer aldığı ifade edilen Ozan Tufan ve Emre Belözoğlu bu sefer rakip oldular.

Başakşehir karşısında oyuna sonradan giren Ozan Tufan adına maçta gösterdiği performanstan daha çok öne çıkan detaylar vardı. Bu detaylar Ozan’ın kaptanlık bandını takmak istememesi ve İngiltere’de verdiği kilolardı.

Futbol kariyerinin başından bu yana kilosuyla alakalı olarak gündeme gelen Ozan için bu gündem çok sıra dışı değil ancak kaptanlık bandını takmamış olması oldukça dikkat çekiciydi.

Fenerbahçe ile Başakşehir arasında oynanan maç Başakşehir’in 1-0 üstünlüğüyle sona erdi. Çok güzel hayallerle başladığı sezonda erken hayal kırıklığı yaşayan Fenerbahçe’de bu maç daha da fazla çatırdama yarattı.

Fark Yaratan

Kayserispor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçı ise Fenerbahçe’nin son şansıydı. Süper Lig’e erken havlu atan ve Konferans Ligi’nden de pek umudu olmayan Sarı Lacivertli takım, ZTK’dan alacağı başarılı sonuçlarla birlikte Avrupa biletini cebine koyma şansına sahipti.

Ozan Tufan’ın ilk 45 dakikasında fark yarattığı ve girdiği bir pozisyon sayesinde Kayserispor’a kırmızı kart gördürdüğü maçta da Fenerbahçe’nin kaderi değişmedi. Kayserispor’un son dakikada bulduğu golle sahadan 1-0 mağlup ayrılan Fenerbahçe, ara transfer döneminde kadrosuna eklediği tek isim olan Ozan Tufan’ı da sakatlığa kurban etti.

Ozan Tufan, Giresunspor karşısında oynanan 25’inci hafta maçında sahadaki yerini alamadı. Yıldız oyuncunun tedavisi devam ediyor ve en kısa sürede dönmesi bekleniyor. Bununla birlikte 26 yaşındaki orta sahanın kariyerinin en iyi dönemini geçirdiği dönemde bile yaranamadığı Fenerbahçe camiası, şu an Ozan ile pek ilgilenecek durumda değil.

Zira camia artık Başkan Ali Koç’un istifasını çok yüksek bir sesle bekliyor ve bu durum sezon sonuna veya Ali Koç bir genel kurul kararı alana kadar devam edecek gibi görünüyor.