Ozan Tufan’ın Transfer Dedikoduları Artıyor

Kariyerinin en kötü dönemlerinden birini geçirmeye devam eden Ozan Tufan, Fenerbahçe tarafından kadro dışı bırakıldığından bu yana Mesut Özil ile birlikte antrenmanlarına devam ediyor. Takımdan gönderilmesine kesin gözüyle bakılan oyuncuyla alakalı olarak sezon sonu Watford’ın kümede kalması durumunda İngiltere’ye gidecek olması dışında pek çok transfer haberi daha yazılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde basının gündemine bomba gibi düşen dedikoduyla birlikte Beşiktaş’a gideceği yazılan 27 yaşındaki orta saha oyuncusunun Siyah Beyazlı takımdan alacağı maaşa kadar detaylar bile basına yansımaya başladı.

Alternatif Yollar

Bu sezon kariyerinin en kötü dönemlerinden birini geçiren Ozan Tufan adına çok kötü bir şekilde geçmeye devam ediyor.

Sezon başında Fenerbahçe’den Watford’a kiralık olarak gönderilen ancak İngiltere’de tutunamayan oyuncu devre arası transfer döneminde Sarı Lacivertli formaya geri dönmüştü. Bununla birlikte takımın Süper Lig’in 30’uncu haftasında oynadığı Konyaspor maçında yaşananlar Ozan Tufan adına Fenerbahçe kariyerinin son bulmasına neden olmuş gibi görünüyor.

Sarı Lacivertli takımın teknik direktörü İsmail Kartal ile yaşadığı tartışma nedeniyle Mesut Özil ile birlikte kadro dışı bırakıldığı açıklanan yetenekli orta saha oyuncusu, sezon sonuna gelindiğinde eğer Watford İngiltere Premier Lig’de kalmış olursa anlaşmadaki opsiyon devreye girecek ve İngiltere’ye gidecek.

Bununla birlikte Sarı Siyahlı ekibin kümede kalabilmesi pek mümkün gözükmüyor. Kaldı ki Watford Ozan Tufan’ı Fenerbahçe’ye geri gönderdikten sonra oyuncunun oynadığı bölgeye başka bir ekleme yaptı ve Milli oyuncuya planlarında yer vermeyeceğini bir bağlamda bu şekilde de göstermiş oldu.

Öte yandan Ozan adına masada ismi geçen tek takım Watford da değil. Fenerbahçe’ye geldiği 2015 yılında Beşiktaş ile Fenerbahçe’nin transfer rekabetine girmesine neden olan yetenekli oyuncuya Siyah Beyazlı takımın ilgisi olduğu ve hatta yıllık maaşa kadar anlaşmanın sağlandığı dahi iddia ediliyor.

Yıllık Ücret

Yeni teknik direktörü Valerien İsmael ile birlikte gelecek sezona dair çalışmalara başlayan Beşiktaş’ta transfer gündeminin en tepesinde iki isim yer alıyor. Bu isimlerden birisi yine Siyah Beyazlı takımdan ayrılan ve Lille’de gösterdiği başarılı performansla tarihe geçen Burak Yılmaz, öteki de Fenerbahçe’de kadro dışı bırakılan Ozan Tufan.

İki oyuncunun da temsilcileriyle görüşerek bu transferleri tamamlamayı planlayan Beşiktaş’ta oyunculara verilecek yıllık ücretlere kadar detayların belirginleştiği iddia ediliyor. Basında yer alan haberlere göre Burak Yılmaz’a yıllık 18 milyon TL, Ozan Tufan’a da yıllık 15 milyon TL gibi bir ücretin ödenmesi bekleniyor.

Bununla birlikte bu haberlerin hiçbiriyle alakalı ne bir onaylama ne de bir yalanlama gelmiş değil. Sezon sonuna kadar bu konuyla alakalı açıklamalar gelir mi bilinmez ama Ozan Tufan’ın Beşiktaş forması giymesi hem Beşiktaş hem de Fenerbahçe taraftarı adına infial yaratabilecek nitelikte.

Burak Yılmaz ise bir zamanlar Ozan Tufan gibi algılanan bir oyuncuyken kariyerinin geç döneminde zirveye ulaştı.