Play Off: Hull City AFC Hedefe Kilitlendi

İngiltere Cahmpionship’te Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City AFC sezonun ikinci yarısına iyi başlamanın verdiği özgüvenle hedefi play off olarak belirledi. 2021 22 futbol sezonunun son haftalarına düşme hattında giren takım, Türk işadamı Acun Ilıcalı tarafından satın alınıp da takımın başına Shota Arveladze getirilince topladığı puanlarla ligde kalmayı başarmıştı.

play off

2022 23 Sezonunda Hedefler Büyüdü

Geçen sene ligde kalındıktan sonra bu sezonun başında Acun Ilıcalı ve Shota Arveladze hedefleri büyüttü. Yeni hedefler doğrultusunda da pek çok transfere imza attı Hull City AFC. Türk oyuncular Ozan Tufan ve Doğukan Sinik’i de barındıran transferler arasında D. Pelkas, Oscar Estupinan, J. M. Seri, Allahyar Sayyadmanesh ve Benjamin Tetteh gibi Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı, bir dönem Türkiye’de forma giymiş isimler vardı. Hatta transferlerin çok fazla Türkiye merkezli olması sezon başında eleştirilere neden olsa da Hull City AFC’nin fırtına gibi sezon başlangıcı tüm eleştirilerin önünü kesmişti.

Hull City AFC ilk dört beş haftanın sonunda kendisini bir anda Championship’in zirvesinde buldu ki muhtemelen bu kadarını Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı bile beklemiyordu. Yine de o dönem soğukkanlı kalmak yerine birkaç haftalık bu çıkışın heyecanıyla hedefi bir anda Premier Lig olarak belirledi Hull Cxity AFC. Premier Lig hayali fazla uzun soluklu olmadı ama. İlk mağlubiyetin ardından galibiyete adeta hasret kalan Hull City AFC, birkaç haftada ligin zirvesinden dibine indi adeta. Kötü gidişi durdurmak isteyen Gürcü teknik adam Shota Arveladze çok inandığı 4 2 3 1 formasyonundan bile ödün vererek üçlü savunma denedi ama kötü gidişe bu da çare olamayınca sonunda Shota Arveladze ile Hull City AFC’nin yolları ayrıldı.

Shota Arveladze’nin ardından takımın başına yardımcı hoca Andy Dawson geçti. İlk iki hafta takımda bir kıpırdanma göründü hatta takımın patronu Acun Ilıcalı da sezon başında olduğu gibi yine heyecanına yenik düşerek Andy Dawson ile devam etme kararı aldı. Ancak bu kararın da pek doğru olmadığı kısa süre sonra anlaşıldı ve Hull City AFC yeni bir hoca arayışına girdi.

Liam Rosenior

Liam Rosenior Play Off İstiyor

Hull City AFC’de Chmapionship’in ilk devresinin sonuna doğru takımın başına getirilen genç teknik adam Liam Rosenior getirildi. Takımın eski bir oyuncusu olan Liam Rosenior ilk başlarda seleflerinden çok farklı bir performans sergilemese de ikinci devre ile birlikte takım üzerindeki etkisini gösterdi. Hull City AFC üst üste aldığı puanlarla düşme hattının üzerine çıkıp sonrasında da orta sıralara doğru tırmandı. Oynadığı futbolla da ilk devredeki kırılgan görüntüsünü geride bıraktığını gösteren Hull City AFC yeni hedefini play off olarak belirledi. Bu performansını devam ettirdiği takdirde de bu hedefe ulaşabilecek kadro kalitesine zaten sahipler.