Premier Lig Eksik Maçları Tamamlıyor

Dünyanın en çok izlenen, en prestijli ve zorlu ligi olarak gösterilen İngiltere Premier Lig yoğun maç takvimi ile de pek çok ligden ayrılıyor. Bu sene hem 2022 Katar Dünya Kupası’nın kış aylarında oynanması sebebi ile Avrupa liglerinin alışılmışın dışında bir takım takvim düzenlemelerine gitmeleri hem de İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in ölümü nedeni ile maçların tatil edilmesi sebebi ile pek çok takımın maçı eksikti İngiltere Premier Lig’de. Bu hafta arasında bu eksik maçlarını tamamlıyor İngiltere Premier Lig.

İngiltere Premier Lig 4 Nisan Sonuçları

Dün İngiltere Premier Lig’de dört erteleme maçı oynandı. 7. hafta mücadelesi kapsamında üç, 8: hafta oynanması gerektiği halde oynanamayan da bir maç vardı dün İngiltere’de. Düşme hattını yakından ilgilendiren maçta Leeds United, Nottingham Forest’ı 2 1 ile geçerken, son haftalarda formunu iyice artıran ve düşme hattından Avrupa kupaları potasına doğru yürüyen Aston Villa da Leicester City’yi deplasmanda 2 1 ile mağlup etmeyi başardı. 7. haftaya ait bir diğer maçta ise ligin flaş ekiplerinden Bringhton, küme düşmesine kesin gözüyle bakılan Bournemouth’u deplasmanda 2 0 ile geçti.

Ligin 8. haftasına ait dev maçta ise bu sezon büyük hayal kırıklığı yaratan iki takım karşı karşıya geldi ve Chelsea’nin sahasında oynana mücadelede Chelsea ile Liverpool takımları arasındaki maçtan gol sesi çıkmayınca taraflar puanları paylaştı.

Premier Lig

5 Nisan Programı

İngiltere Premier Lig’de bugün iki maç oynanacak. Bir tanesi 7. hafta, diğeri ise 25. hafta mücadelesi olan maçların ardından Premier Lig’de maç eksiği olan 7 takım kalacak. Bu 7 takımdan 6 tanesinin bir maçı eksikken ligin flaş ekiplerinden Brighton’un ise iki maçı eksik kalmış olacak.

West Ham United – Newcastle United: West Ham United İngiltere Premier Lig’de düşme hattının hemen üzerinde yer alan bir takım ve şiddetle de puana ihtiyaç duyuyor, fakat buna rağmen Uefa Avrupa Konferans Ligi’nde çeyrek finalde yer alan West Ham United o kupanın favorilerinden biri olarak gösteriliyor ki aslında bu bile Premier Lig’in ne kadar zorlu bir lig olduğunun bir göstergesi. Newcastle United ise bu sene Uefa Şampiyonlar Ligi’ne katılma mücadelesi veriyor. Konuk ekip Newcastle United bu sene ligin flaş ekibi ve dolayısı ile de bu maçın da favorisi.

Manchester United – Brendford: Tıpkı West Ham United gibi İngiltere’yi Avrupa kupalarında temsil eden Manchester United da Uefa Avrupa Ligi’nin en büyük favorisi durumunda. Ligde de bu sene son yıllarda kıyasla daha iyi bir performans ortaya koyan Kırmızı Şeytanlar eski güzel günlere dönüş sinyalleri verdiler sezon boyunca. Son haftalarda ligde galip gelemeyen takım bu maçla yeni bir galibiyet serisini başlatacaktır, araca çok ciddi bir kadro kalitesi farkı var ve ev sahibi avantajı ile de Kırmızı Şeytanlar maçın ağır favorisi.