Sağ Kanat Ozan Tufan’ın

Hull City AFC’nin sezon başında Fenerbahçe’den bonservisi ile kadrosuna kattığı milli oyuncu Ozan Tufan Championship’teki son lig maçında sağ kanat olarak sahada yer aldı. Bu bölge Ozan Tufan’ın bu sezon görev aldığı üçüncü bölge oldu.

2021 22 futbol sezonunun sonuna doğru düşme hattındayken Acun Ilıcalı tarafından satın alınan ve sonrasında da takımın başına Shota Arveladze’yi getiren Hull City AFC, topladığı sürpriz puanlarla lige tutunmayı başarmıştı. 2022 23 futbol sezonunda ise Acun Ilıcalı takıma pek çok takviye yaptı. Bu takviyelerden biri de Fenerbahçe’de forma giyen milli oyuncu Ozan Tufan’dı. Ozan Tufan takıma katılır katılmaz da Shota Arveladze’nin banko oyuncusu olmuştu.

Shota Arveladze Ozan’ı 10 Numara Oynattı

4 2 3 1 formasyonunu tercih eden Gürcü teknik adam Shota Arveladze, Ozan Tufan’ı forvet arkası serbest adam yani eski tabirle 10 numara pozisyonunda oynattı. Ligin ilk haftalarında bu bölgede çok verimli olan milli oyuncu herkesin övgüsüne mazhar olmayı başarmıştı. Hull City AFC hücumlarına yön veren isim olan Ozan Tufan, şut tehdidi ile de rakiplerin ilk haftalarda korkulu rüyası olmuştu ama sonra işler Hull City AFC için kötüye gitmeye başladı. Üst süte alınan mağlubiyetlere çare üretemeyen Shota Arveladze son bir hamle olarak üçlü savunmaya dönmüş ama Ozan Tufan’dan yine vazgeçmemişti. Bu değişiklik de sonuç doğurmayınca Shota Arveladze ile Hull City AFC’nin yolları ayrıldı.

Shota Arveladze yerine takımın başına geçen Andy Dawson ise formasyon olarak yine 4 2 3 1’i tercih etse de milli oyuncu Ozan Tufan’ın görev bölgesini değiştirdi. Forvet arkasından aldığı oyuncumuzu defansın önüne yani 6 numara pozisyonuna monte etti Andy Dawson. Ozan Tufan’ın buradaki performansından memnun kalmayan Andy Dawson 2 3 maç sonra oyuncumuzu yedek kulübesine çekti. Hull City AFC Andy Dawson ile de beklediği çıkışı yakalayamayınca bir kez daha hoca değişikliğine gitti ve devre bitmeden bu sezonki üçüncü hoca olarak Liam Rosenior’u takımın başına getirdi. Liam Rosenior da devre öncesinde milli oyuncumuzu genelde yedek oturttu ve oyuan aldığında da defansın önünde konumlandırdı.

sağ kanat

4 4 2’de Sağ Kanat Onun

Championship’te devre arasına kadar pek parlak sonuçlar alamayan Liam Rosenior devre arasından harika döndü. Liam Rosenior ile ligin ikinci devresinde üst üste puanları toplamaya başlayan Hull Ciy AFC, ligde sonra oynadığı maçta da Queen Park Rangers FC’yi 3 0 gibi net bir skorla geçti. Bu maçta sahaya ilk 11^de çıkan milli oyuncumuz Ozan Tufan’ın sahadaki görev bölgesi herkes için sürpriz oldu. Sahaya 4 4 2 formasyonu ile çıkan Hull City AFC’de sağ kanat Ozan Tufan’a aitti. Rakibin kendi kalesine attığı golde ortayı yapan milli oyuncumuzun sağ kanat performansı teknik ekip ve Hull City AFC taraftarından tam not aldı.