Sheffield United Hull City’i Ağırlıyor

İngiltere Championship’te şampiyonluk mücadelesi veren Sheffield United bu gece kendi sahasında milli oyuncumuz Ozan Tufan’ı forma giydiği Hull City AFC’yi konuk edecek. Maçın Türkiye saati ile başlama zamanı 22.45. Milli oyuncumuz Ozan Tufan’ın bu maçta da son haftalarda olduğu üzere yine yedekler arasında yer alması bekleniyor.

Sheffield United İlk Maçı Kazanmıştı

İngiltere Champisonship’te sezonun ikinci yarısı start almış durumda. Ve Hull City AFC, Liam Rosenior önderliğinde ligin ikinci yarısına çok iyi başladı. İlk devreyi düşme hattının hemen üzerinde kapatan takım ligin ikinci yarısında adeta mağlubiyeti unuttu. Hull City AFC için ligin ilk devresi çok iyi başlamış ama ilk beş altı haftanın sonunda işler kötüye gitmeye başlayınca genel olarak çok kötü bir ilk devre geçirmiş ve sıralamada da düşme hattında kendisine yer bulabilmişti.

Sezonun ilk devresinde üç hoca ile çalıştı Acun Ilıcalı’nın takımı. Sezona Gürcü teknik adam Shota Arveladze ile başlayan Hull City AFC, harika bir başlangıcın ardından düşüşe geçti. Shota Arveladze düşüşü durdurabilmek için çok inandığı 4 2 3 1’den vazgeçerek üçlü savunmayı bile denedi ama kötü gidişi durduramayınca Hull City AFC ile Shota Arveladze’nin yolları ayrıldı ve takım, yardımcı hoca Andy Dawson’a emanet edildi. Andy Dawson kısa süreli bir etki yaratsa da uzun vadede Shota döneminden farklı bir izlenim yaratamadı ve Acun Ilıcalı, ilk devre bitmeden ikinci kez hoca değişikliğine giderek Liam Roseniro’u takımın başına getirdi. Andy Dawson ise teknik ekipte yer almaya devam etti.

Sheffield United

Ligin ilk devresinde Sheffiel United ile Hull City AFC, Hull City AFC’nin sahasında 4 Eylül’de karşı karşıya geldi. O sırada Hull City AFC’nin başında Gürcü teknik adam Shota Arveladze vardı. Maçı her iki yarıda bulduğu birer golle 2 0 kazanmıştı konuk ekip Sheffield United. O sıralar Sheffield United şimdiki gibi ligde zirve mücadelesi vermiyordu. Bugünkü Sheffield United ise şu an 27 maçta topladığı 54 puanla ligde 2. sırada yer alıyor. Lig lideri ise 59 puanlı Burnley takımı. Bu pencereden bakıldığında son haftalarda her ne kadar Hull City AFC çıkışta olsa da Sheffield United çok güçlü bir ekip ve bu maçın da mutlak favorisi onlar.

Ozan Tufan’ın Yedek Soyunması Bekleniyor

Liam Rosenior takımın başına geldiğinden berim milli oyuncumuz Ozan Tufan ilk 11’deki yerini kaybetmiş gibi görünüyor. Milli oyuncu hakkında çıkan transfer dedikoduları da var ki bu dedikodulardan birinin öznesi de Beşiktaş aslında. Ozan Tufan’ın eski hocası Şenol Güneş’in, Hull City AFC’de yedek kalan Ozan Tufan’ı yabancı sınırını da düşünerek görmek istediğini yönetime bildirdiği öğrenildi. Bu gelişmeler ışığında bu akşam oynanacak olan maçta da Ozan Tufan’ın ilk 11’de sahaya çıkması beklenmiyor.