Tottenham Devleri Geride Bıraktı

İngiltere Premier Lig 2023 – 2024 sezonunda şu ana kadar en dikkat çeken performanslardan biri Tottenham takımından geldi. Celtic’in Avustralyalı teknik adamı Ange Postecoglou ile sezon başında anlaşan Tottenham takımı şu ana kadar İngiltere Premier Lig’de oynadığı 6 maçın 4 tanesini kazanırken hiçbir maçta da mağlubiyet almadı.

Tottenham Beklentilerin Üzerine Çıktı

İngiltere Premier Lig’de 2023 – 2024 sezonu başlarken en büyük şampiyonluk adayları son şampiyon Manchester City, geçen sene şampiyonluk mücadelesi veren ve bu sene çok önemli transferlerle kadrosunu çok daha güçlü hale getiren Arsenal ve Jürgen Klopp önderliğindeki Livepool gösteriliyordu. Bu üç takımın haricinde bu sezon baştan aşağıya yenilenen Chelsea FC sürpriz aday olarak görülürken Manchester United için biraz daha beklenmesi gerektiği düşünülüyordu ve bu denklemde Tottenham takımına yer yoktu.

Lig başladığında ise bambaşka bir görüntü vardı Premier Lig’de. İki önemli şampiyonluk adayı Manchester City ve Arsenal, kadroları ile, oynadıkları oyun ile şampiyonluk adayı olduklarını net şekilde ortaya koydular ama Chelsea FC büyük bir hayal kırıklığı yarattı ve uyum sorunları ile boğuşup çok ciddi kayıplar yaşadı. Bu sene özelinde şampiyonluk denkleminden çıkarıldı Chelsea FC takımı. Manchester United ise beklentilerin çok ama çok altında kaldı ki zaten kimse onlardan şampiyonluk mücadelesi vermelerini de beklemiyordu açıkçası. Liverpool da aslında Manchester City ve Arsenal’den çok farklı başlamadı lige ama daha güçlü bir oyun umuluyordu onlardan. Yine de bu üç takım ilk haftalardan zirve mücadelesine başladı fakat denklemde hiç beklenmeyen bir ekip daha yer aldı; Tottenham.

Yeni hocası Ange Postecoglou sezonu Brentford deplasmanında 2 – 2’lik beraberlikle açtı ki Brentford ligin zayıf ekiplerinden biriydi ve bu pek de iyi bir başlangıç sayılmazdı Tottenham için. Ancak sonrasında harika bir galibiyet serisi geldi Tottenham’dan.

Tottenham

Manchester United İle Başladı

Bu sezon evindeki ilk maçını Manchester United ile oynadı Ange Postecoglou’nın takımı. Bu maçı güzel bir oyunla 2 – 0 kazanarak sezonun ilk galibiyetini aldı Ange Postecoglou’nun öğrencileri. Sonrasında Bournemouth takımını deplasmanda yine aynı skorla geçti ve ikide iki yaptı. Sonrasında ligin yeni ekiplerinden Burnley takımı ile deplasmanda karşı karşıya gelen takım nasıl bir hücum gücü olduğunu gösteri ve Harry Kane sonrasında gol sorunu çekecekler mi iddialarına da hayır cevabını verircesine maçı 5 – 2 kazanmayı başardı. Galibiyet serisinin son halkası ise Sheffield United maçı oldu. Burnley gibi ligin bir diğer yeni ekibi olan takım da direnemedi Tottenham ve sahadan 2 – 1 yenik ayrıldı.

Ligde son oynadığı maçta şampiyonluk adayı Arsenal deplasmanına giden Tottenham, iki defa yenik duruma düşse de maçı beraberlikle tamamlamayı başardı. Yarın ise yine çok zorlu bir rakibin karşısına çıkacak Ange Postecoglou’nun takımı ve Liverpool’u sahasında konuk edecek.