Ali Koç’tan Dikkat Çeken Ozan Tufan Açıklamaları

Son haftaların Süper Lig’deki en başarılı takımlarından biri olan Fenerbahçe, oynadığı son 7 lig maçının 6’sını kazandı ve diğer maçta da berabere kalarak çok iyi bir seri yakaladı. Gelecek sezon bir kez daha Süper Lig’de iyi işler çıkartmak ve şampiyon olmak isteyen Sarı Lacivertli ekipte bu form durumu taraftara güven veriyor ancak takımın gündeminde bir de kadro dışı bırakılan Ozan Tufan ve Mesut Özil ile alakalı tartışmalar yer alıyor. Geçmişte bu oyuncular ve diğer bazı konularda açıklama yapan Ali Koç’un açıklamaları her zaman olduğu gibi o dönemde de ciddi sansasyon yaratmıştı.

Peş Peşe İtiraflar

Bu sezon Süper Lig’de çok sancılı ve sıkıntılı dönemler geçiren Fenerbahçe, geçici olarak takımın başına getirdiği İsmail Kartal’ın kendi düzenini oturtmasıyla birlikte çok başarılı bir takım haline geldi ve 2’incilik mücadelesinin en büyük adaylarından biri olduktan sonra hedefine ulaştı.

Sarı Lacivertli ekip hedefine ulaştıktan sonra Süper Lig’de bu sefer bir kez daha şampiyon olmak adına çalışmalara başlayan Fenerbahçe, Jorge Jesus ile birlikte gelecek sezona daha fazla umutlanmaya başladı. Bununla birlikte takımın gündeminde yer alan bir diğer konu kadro dışı bırakıldıkları açıklanan Mesut Özil ve Ozan Tufan’ın bu durumunun gerekçeleri ve oyuncuların akıbeti.

Bir basın kuruluşuna genel olarak değerlendirmelerde bulunan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, günah çıkarma niteliğinde açıklamalar yaparak taraftarları şaşırttı. Geldiği ilk dönemde direkt olarak Aykut Kocaman ile yolları ayıran Koç, bu kararın bir hata olduğunu ve şimdi olsa bu kararı almayacağını belirterek eski hocasına hakkını verirken, geçmişte yapılan hatalardan da söz etti.

Ancak Koç’un en çok konuşulacak açıklamaları Ozan Tufan ile alakalı olanlardı.

Bitmeyen Kilo Problemi

Kadro dışı bırakılan Ozan Tufan’ı çok sevdiğini ve nikahında da şahitlik yaptığını hatırlatan Ali Koç, bununla birlikte oyuncunun İngiltere’den döndükten sonra bildiği Ozan Tufan olmadığını ifade ederek ilginç bir açıklamaya imza attı.

Watford yetkilileri ile yaptığı görüşmelerde Ozan Tufan’ın orada yer alamadığını ve oynamadığı dönemde de kilo aldığını söylediklerini belirten Ali Koç, Ozan’ın bu nedenle formdan düşmemesi adına Fenerbahçe’ye geri gönderildiğini dile getirdi.

Ancak Ozan’ın İngiltere dönüşünde formdan daha da düştüğünü ve bu nedenle kadro dışı kaldığını ifade eden Koç’un bu açıklamaları, kuvvetle muhtemel Ozan’ı pek de şaşırtmamıştır. Kariyerinin en başından bu yana kilo konusuyla alakalı problemlerini çözmekte zorlanan yetenekli orta saha oyuncusu bir kez daha bu sıkıntı nedeniyle gündeme gelmiş oldu.

Bununla birlikte Mesut Özil ve Ozan Tufan ile alakalı basında dolanan af iddialarına da değinen Sarı Lacivertli kulübün başkanı işlerin çocuk oyuncağı olmadığını ve alınan kararların alınmasının altında sebeplerin olduğunu belirtti.

Koç’un bu açıklamaları kadro dışı bıraktığı oyuncularıyla alakalı olarak net bir tavır içerisinde olacağı yönünde algılandı.