Ata Demirer Ozan Tufan’a Takıldı

Bazı oyuncular, sahada ne kadar iyi görüntü sergilerlerse sergilesinler genel görünümleri nedeniyle bu performanslar daha sönük görünebilir. Aynı şekilde kötü bir performans sergilemeleri durumunda görüntüleri üzerinden eleştiri almaları oldukça kuvvetli bir ihtimaldir. Ozan Tufan da kariyerinin başından bu yana bu tarz bir oyuncu ve sahneye çıkıp kendisini gösterdiği ilk günden itibaren Ozan’ın kiloları konuşuldu. Çoğu zaman başına dert olan bu kilo meselesi yüzünden çok sert eleştiriler de alan Ozan’ın kiloları bu sefer esprili bir şekilde gündeme geldi. Türkiye’nin ünlü komedyeni Ata Demirer, kendi kilosuna dair bir haberi alıntılayarak Ozan Tufan’a takıldı.

Eleştiri Konusu

Futbol piyasasına çok erken bir yaşta Bursaspor’da çıktıktan sonra yetenekleri kadar görüntüsüyle de ilgi çeken Ozan Tufan, kariyerinin ilk gününden bu yana benzer konular üzerinden eleştiriliyor.

Basın, her yaz tatili döneminde 26 yaşındaki oyuncunun kilosuna dair haberler yaptıktan sonra sezon başlangıcından 1-2 ay sonra da kilo verdiğine dair haberler yapıyor. Sosyal medya üzerinden eleştiri yapanlar Ozan’ın kilosuna dair aşağılayıcı ifadelerde bulunabiliyorlar.

Hakeza bazen futbol sahasında kiloya bağlanan sebeplerle Ozan’ın performansındaki düşüş eleştiriliyor. Süper Lig’in 26’ıncı haftasında oynanan Hatayspor maçı bu durumun en yakın örneklerinden biriydi.

Pek tabii Ozan bazen gerçekten de kilosu yüzünden performansının düşmesine engel olamıyor ve bu durum tabii ki bir sorun. Bununla birlikte bahsi geçtiği gibi bazı oyuncular her ne kadar iyi olurlarsa olsunlar “O” kişi oldukları için ağızlarıyla kuş da tutsalar futbolseverlere yaranamayabiliyorlar.

Kariyerinin ilk gününden bu yana ekstra olarak saha dışı eleştirilerle de uğraşmak zorunda kalan Ozan, Fenerbahçe’ye döndüğü bugünlerde çok kötü bir süreçten geçiyor. Bununla birlikte kariyeri boyunca belki de ilk kez kilosundan kaynaklı aşağılanmadığı bir ifadeyle karşılaşan Ozan Tufan’ın dileriz morali yerine gelmiştir.

Kork Benden

Türkiye’nin en ünlü komedyenlerinden Ata Demirer, mesleğinin de etkisiyle bu kilo meselesini bir mizah unsuruna dönüştürebilen usta isimlerden. Son aylarda Instagram üzerinden yaptığı paylaşımlarda ciddi bir kilo kaybı yaşadığı görülen ünlü komedyenle alakalı basına yansıyan bir haber sosyal medyanın gündemine oturdu.

Usta komedyenin 50 kiloya yakın verdiğine dair iddiaları içeren haber, Ata Demirer’in de gözünden kaçmadı. Ata Demirer, bahsi geçen haberin ekran görüntüsünü alıntılayarak Ozan Tufan’ın kilosuna dair eleştirilere bir gönderme yaptı ve “Kork Benden” diyerek oyuncuya takıldı.

Ne ilginçtir ki hem magazin hem de spor basını muhataplarının veya haber öznelerinin kilosu üzerinden haber yapmayı çok seviyor. Pek tabii mesleği veya sağlığı etkileyen kilolar eleştirilebilir ve haber yapılabilir ancak Ozan Tufan yerine bir başka oyuncu olsa kilosu bu kadar eleştirilir miydi diye düşünmek gerekiyor.

Ozan Tufan, Hatayspor ile oynanan maçta fizik kondisyon konusunda çok yetersiz kalmış ve ilk 45’ten sonra oyundan alınmıştı. Bakalım bu olay basında nasıl yankı bulacak?