Ozan Tufan Mecburen Oynayacak

Watford ile olan sözleşmesini feshettikten sonra Fenerbahçe’ye geri dönen Ozan Tufan adına 2’inci dönemin hiç iyi başlamadığını söylemek mümkün. Taraftarlar tarafından yoğun eleştirilere ve protestolara maruz kalan 26 yaşındaki orta saha oyuncusu, Hatayspor maçında 45 dakika sahada kalabilmişti. Fizik kondisyon nedeniyle ciddi eleştiriler alan Ozan, en iyi formunda olmamasına rağmen Slavia Prag ile oynanacak son 32 turu maçında oynayacak gibi görünüyor.

Zaruri

Sezon başında kiralık olarak gittiği Watford’da tutunamayan Ozan Tufan adına 2021/2022 sezonu kâbus gibi geçmeye devam ediyor.

Sezon başında karga tulumba Watford’a gönderilen oyuncu, ara transfer döneminde Fenerbahçe’ye geri döndü ancak geriye kalan kısımda hiç de isteyeceği bir şekilde karşılanmadı. Saha içindeki silik görüntüsü nedeniyle çok sert eleştiriler alan orta saha oyuncusu, Süper Lig’in 26’ıncı haftasında oynanan Hatayspor maçında yoğun bir şekilde ıslıklanmıştı.

Maçın ilk yarısında aldığı eleştiriler nedeniyle morali bozulduğu gözlemlenen Ozan Tufan, ikinci yarı başlamadan oyundan alınmıştı. Fenerbahçeli taraftarların sosyal medya üzerinden çok sert ifadelerle eleştirdikleri Ozan’ı Slavia Prag maçında ilk 11’de görme ihtimalleri ise oldukça muhtemel.

Zira Luiz Gustavo ve Mesut Özil sakatlıkları nedeniyle kadroda yer alamazken Miguel Crespo da kadroya kaydedilemediği için Prag deplasmanında görev alamayacak.

Ozan Tufan en iyi formunda olmamasına rağmen Fenerbahçe’nin kadro planlamasındaki hataları nedeniyle kuvvetle muhtemel Slavia Prag maçında ilk 11’de görev alacak.

Sezon Sonu

Bununla birlikte bu sezonun sonunda Ozan Tufan ile Fenerbahçe’nin yollarının kesin bir biçimde ayrıldığını da görmek spor kamuoyunu şaşırtmayacaktır.

Geçen sezon takımın en iyi ismi olmasına rağmen yine de kendisini kabul ettiremeyen Ozan’ın sözleşmesi 2023 senesinin Haziran ayında sona eriyor. Kulübün Ozan’ın sözleşmesini uzatmak konusundaki tasarrufunu şimdiden tahmin etmek pek kolay değil ancak rüzgârın Ozan’ın arkasından değil karşısından estiğini söylemek gerekir.

Sezon başında bir şekilde Watford’a giden Ozan Tufan, sezon sonunda Avrupa’dan bir teklif gelmesi durumunda Fenerbahçe ile olan sözleşmesinden feragat edebilir. Bununla birlikte gelecek sezon kadro yapılandırmasına gitmek zorunda olan Fenerbahçe’nin yabancı kuralını da düşünmesi gerekiyor.

Ancak Fenerbahçe’de Mesut Özil gibi birçok oyuncunun da takımla bağları kopmuş gibi görünüyor. Taraftarlar tarafından yoğun eleştiriye maruz kalmayan genç oyuncular dışında kimse kalmadı. Bir sezonun daha başarısız kapatılmış olmasından kaynaklanan öfkenin Ali Koç’tan taşan kısmı oyunculara da sirayet ediyor.

Ozan Tufan ile alakalı olarak sezon başında Beşiktaş ile takas haberleri dahi çıkmıştı. Siyah Beyazlı takımın başına geçeceği iddia edilen Şenol Güneş’in eski öğrencilerine ve yerli oyunculara olan ilgisi de düşünüldüğünde bu transferin 2021/2022 sezonunda gerçekleşmesi mümkün olabilir.

Her ne olursa olsun Ozan Tufan ile Fenerbahçe arasındaki bağların bir hayli inceldiğini ve kopmaya da çok yakın olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır.