Avrupa Şampiyonası Elemeleri 17 Ekim Fikstürü

Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme gruplarında bu ayın maçları 12, 13, 14, 15, 16 ve 17 Ekim tarihlerine dağıtıldı. 17 Ekim akşamında oynanacak olan 7 maçla birlikte ekim ayı maçları da tamamlanacak ve artık kasım ayında gruplardaki son maçlar oynanıp gruplar nihai şeklini alacak.

17 ekim

17 Ekip Programı

Bu akşam oynanacak olan ekim ayının Avrupa’da milli takımlar bazındaki kapanış maçları isse şöyle;

Finlandiya – Kazakistan: Kazakistan’ın grupta pek bir şansı kalmadı ama onlar için bu grup maçları müthiş bir prestij oldu. Kazakistan futbolu son dönemde gerçekten çıkışta ve çok iyi bir grup performansı ortaya koydu Kazakistan. Bu akşam da sahaya galibiyet için çıkacaktır Kazaklar ve kazanırlarsa büyük ihtimalle grubu 3. sırada tamamlayacaklar.

Sırbistan – Karadağ: İki takımın da iddiası devam ediyor ve dahası iki takım da aslında birbirleri ile mücadele ediyorlar. Bu anlamda kazanan büyük avantaj elde edecektir bu maçta. 17 Ekim akşamının en özel maçlarından biri hiç şüphesiz ki bu maç olacak bu yüzden. Ev sahibi Sırbistan saha ve seyirci avantajını kullanmak isteyecektir. Kazanan muhtemelen gruptan çıkacak. Beraberlik ihtimali çok düşük bir maç bu mücadele.

San Marino – Danimarka: San Marino sadece bu grubun değil tüm eleme gruplarının en zayıf iki üç takımından biri. Onların amacı öncelikle gol bulmak. Danimarka maçın mutlak favorisi ve 17 Ekim akşamının en öngörülebilir maçı bu maç belki de.

İngiltere – İtalya: İngiltere ve İtalya arasındaki bu maç 17 Ekim gecesinin sonucu en çok merak edilen mücadelesi. İngiltere ev sahibi avantajı ile favori. İtalya kaybederse çok sıkıntılı bir durumun içine girer. Final tadında bir maç olacak bu mücadele.

Malta – Ukrayna: Ukrayna 17 Ekim akşamının en büyük favorisi. Çünkü grubun diğer maçında İngiltere ve İtalya karşılaşacak. İtalya’nın olası bir kaybı Ukrayna‘nın Malta’yı yenmesi halinde çok avantajlı bir konuma getirecektir Ukrayna’yı. Bu fırsatı kaçırmaz Ukrayna.

Litvanya – Macaristan: Macaristan ve Sırbistan liderlik için mücadele ediyorlar. Litvanya kolay bir ekip Macarlar için. Macaristan bu maçı kazanacaktır.

Kuzey İrlanda – Slovenya: Slovenya grubunu domine etti, bu akşam da farklı bir şey olmayacaktır ve Kuzey İrlanda deplasmanında kazanacaktır Slovenya.

Belçika – İsveç Maçı İptal Edildi

Bu arada Avrupa Şampiyonası Elemeleri F grubunda Belçika, kendi sahasında İsveç ile karşı karşıya gelecekti. Ancak maç öncesinde çok üzücü bir olay yaşandı Belçika’da. Bir saldırgan iki İsveç vatandaşını öldürdü. Bu olayın ardından ülkede kırmızı alarm verildi ve saldırganın yakalanması için geniş çaplı bir operasyon başlatıldı. Bu operasyonun sonunda da saldırgan, polisler tarafından vurularak etkisiz hale getirildi. UEFA da yaşanan bu üzücü olayın haberi duyulur duyulmaz Belçika – İsveç maçının iptal edildiğini dururdu. Maçın akıbeti ile ilgili henüz verilmiş bir karar yok.