Azmin Sonunda Elde Edilen Büyük Başarı

Performans yetersizliği sebebiyle Fenerbahçe ekibinde Aytemiz Alanyaspor’a bir dönemliğine kiralık olarak giden Ozan Tufan, o dönemlerde yapmış olduğu açıklamalarla gündeme gelmişti.

Bugünlerde sarı lacivertli ekibin en önemli ilk 11 kadrolarında yer alan Ozan Tufan, Aytemiz Alanyaspor’a performans eksikliği sebebiyle gitmişti. O dönemlerde yapmış olduğu içten ve samimi açıklamalarla gündeme gelen başarılı oyuncu, futbolda maç oynadıkça, ritim yakaladıkça iyi yerlere gelinebileceğini söylemiş ve maçlarda forma giydikçe bu gelişimi ritmi ile gördüğünü ifade etmişti.

Futboldaki başarısını şimdilerde Beşiktaş’ın Teknik Direktörü olan Sergen Yalçın ile bulduğunu ve bunların yanı sıra Ali Koç’un ve Hasan Başkan’ın da katkıları olduğunu dile getirmişti.

Kiralık olarak gittiği takımda Ersun Yanal ile sık sık görüştüğünü de dile getiren Tufan, “Beni hala Fenerbahçe’nin bir parçası gibi hissettiriyorlar” ifadelerinde bulunmuştu. Şimdi ise Fenerbahçe’nin vazgeçilmez oyuncuları arasındaki yerini aldı.

Bir anda Fenerbahçe’den Alanyaspor’a düşüşü hakkında da konuşan yetenekli oyuncu güç olarak eksik olduğunu da dile getirmişti. Ayrıca sahip olduğu konumla ilgili yorum yapan Tufan, “En yukarıdan en aşağıya düşmek. Allah kimseyi yaşatmasın. Bunlarla baş etmeniz gerekiyor” demişti.

“Fenerbahçe’de olmak beni mutlu eder” Demişti

Fenerbahçe ekibinde tekrar yer alması konusunda da yorum yapmış olan genç sporcu, “Fenerbahçe’de olmak beni mutlu eder. Orası çok farklı bir yer” açıklamasında bulunmuştu. Şimdi ise sahip olduğu yeteneği ortaya çıkararak, sarı lacivertli ekibin vazgeçilmez oyuncuları arasındaki yerini aldı ve azmini tüm dünyaya kanıtlamış oldu.