Ozan Tufan Sergen Yalçın İle İlgili Açıklamalarda Bulunmuştu

Bugünlerde Fenerbahçe ekibinin ilk 11 kadrolarının vazgeçilmezlerinden olan 24 yaşındaki yetenekli oyuncu Ozan Tufan, Malatyaspor döneminde kendisini yetiştiren Sergen Yalçın ile ilgili açıklama yapmıştı.

Geçmiş sezonda Süper Lig’de devre arası hazırlıklarını Antalya Belek’te sürdürmüş olan Ozan Tufan, o dönemlerde düzenlemiş olduğu bir basın toplantısında Malatya günlerine dair Sergen Yalçın ile ilgili görüşlerini bildiren bir açıklama yapmıştı.

Düzenlemiş olduğu basın toplantısında Sergen Yalçın’ın kendisine yönelik çok fazla katkısının bulunduğunu belirten yetenekli sporcu, Sergen hocanın yapmış olduğu yanlış ve doğruların kendisine ait olduğunu ve Yalçın’ın kendi düştüğü durumlara kendisinin düşmesini istemediğini söylemişti. “Beni transfer ederek büyük bir sorumluluk aldı ona teşekkür ederim” şeklinde konuşan orta saha mevkii oyuncusu, kendisinin sorumluluğunu alan tecrübeli teknik direktörün onu en iyi yerlere getirmek için hem sözlü hem de saha içerisinde memnun olunacak şekilde gayret gösterdiğini de belirterek, “Önemli olan benim Fener’e tekrar kazandırılmamdı. Bununla yetinmeyeceğim” ifadelerini kullanmıştı.

İki İsim De Azminin Başarısını Edindi

Uzun süre boyunca azmi ve sabrı ile çok çalışan genç oyuncu, şimdilerde göstermiş olduğu performans ile sarı lacivertli ekipte ilk 11 kadrolarının vazgeçilmez ismi ve Ersun Yanal’ın da göz bebeklerinden biri olmayı başardı.

Onu yetiştiren ve çok emek veren Sergen Yalçın ise, siyah beyazlı ekibine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.