Bayern Münih İngiliz Golcüsüne Alışıyor

Alman futbolunun dev takımı Bayern Münih bu sezon başında çok önemli bir transfere imza atarak İngiliz golcü Harry Kane’i kadrosuna katmıştı. Robert Lewandovski’nin takımdan ayrılıp Barcelona’ya imza atmasının ardından ileri uçta bir hedef adam yani target man sıkıntısı yaşamaya başlayan Alman devi Bayern Münih, İngiliz futbol tarihinin en büyük golcülerinden biri olarak kabul gören Harry Kane ile aradığı adamı bu sene artık bulmuş gibi görünüyor. Tabii Alman devinin bu sorunu çözdüğü sezon Galatasaray ise Uefa Şampiyonlar Ligi’nde aynı gruba denk gelmesi ise Galatasaray’ın kura şanssızlığı oldu.

Lewandowski’nin Bayern Münih İstatikselleri

Dünya futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük santrforlarından biri olan Robert Lewandowski’nin çok parlak bir futbol kariyeri var elbette. Geçen sezonu Barcelona forması ile geçiren süper forvet bu seneye de harika başladı elbette ancak şimdilik Barcelona istatistikleri, Bayern Münih forması ile yaptıklarının biraz daha altında.

Uzun yıllar Almanya’da Bayern Münih forması giyen oyuncu bu kulüpler toplamda 375 maça çıktı Robert Lewandowski ve bu 375 maçta 344 gol atıp 73 asist yaparken maç başına 1 golün üzerinde katkı sunmayı başardı Alman kulübüne.

Harry Kane ise İngiltere’de senelerce Tottenham forması giydi ve bu takımın kaptanlığını yaptı. Ayrıca İngiltere milli takımında da forma giyiyor ve orada da kaptanlık pazubandını takıyor Harry Kane. Tottenham formasını 430 maçta giyen oyuncu toplamda 278 gol atıp 64 asist yaptı. Sadece istatistiklere bakarsak elbette ki Robert Lewandowski’nin performansı çok daha etkileyici ama unutmamak gerekiyor ki Robert Lewandowski Almanya’nın tartışmasız en büyük kulübünde forma giyip bu istatistikleri yakalarken Harry Kane ise dünyanın en zor ligi olan İngiltere Premier Lig’de Tottenham gibi ligde ilk 4 sıra için bile adı pek geçmeyen bir takımda yaptı bu istatistikleri.

Bu iki büyük oyuncunun en büyük ortak özelliği ile harika golcülüklerinin yanında aynı zamanda oyun da kurabilen, asist özellikleri üst düzey birer forvet olmaları. Harry Kane, kendisi oynadığı gibi etrafını da oynatabilen bir adam. Çok iyi bir pas becerisi ve saha görüşü var bu bağlamda Bayern Münih’in tam da aradığı adam

Bayern Münih

Bayern Münih İle Çok İyi Başladı Harry Kane

Ligde şimdiye kadar oynadığı ilk 3 maçta 3 gol 1 asist istatistiği yakalayan Harry Kane, gelecek adına neler yapabileceğine dair net bir mesaj vermiş oldu aslında ilk üç maçta yaptıkları ile. Oynadığı oyunca Bayern Münih’e tam olarak istediği şeyi verdi Harry Kane. Robert Lewandowski sonrası ileride oyun kurucu bir forvet arayan Bayern Münih, Harry Kane’in performansından çok memnun kaldı. Attığı goller ve yaptığı asist bir yana oyun içinde yaptıkları ile bu istatistikleri yakalayamamış olsa bile yine Bayern Münih cephesinde tatmin duygusu yaratacaktı Harry Kane.