Championship 7 Mart Fikstürü

Acun Ilıcalı’nın Hull Ciy AFC’yi satın almasının ardından Türk futbolseverlerin de yakından takip etmeye başladığı İngiltere Championship’te 7 Mart fikstüründe üç maç var.

İngiltere Championship bir alt lige olsa da hem mücadelesi ve sahaların kalitesi hem de takımların bütçeleri ile aslında pek çok Avrupa Ligi’nden daha önde bir lig. Tabii Türk futbolseverler Acun Ilıcalı’nın Hull City AFC’yi satın alması dahası Fenerbehçe’nin milli oyuncusu Ozan Tufan’ı bonservisi ile takıma katmasının ardından bunu fark etmeye başladılar. Hull City AFC tribünlerinde de sık sık Türk bayrakları görmek mümkün çünkü 2021 22 futbol sezonunun sonlarına doğru Acun Ilıcalı bu İngiliz kulübünü satın aldığında kulüp düşme hattındaydı ve dahası küme düşmesine de kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak Acun Ilıcalı takımı satın aldıktan sonra Gürcü teknik adam Shota Arveladze’yi takımın başına getirmişti ve sonrasında da Hull City AFC üst üste kazandığı puanlarla ligde kalmayı başarınca Acun Ilıcalı tribünlerin sevgilisi olmuştu. Tribünlerdeki Türk bayrakları da Türk futbolseverlerin ilgisini çekmişti ve Türk futbolseverler bu ligi daha yakından takip etmeye başladı.

Düşme Hattı İçin Önemli Maçlar

Huddersfield Town – Bristol City: Düşme hattında yer alan Huddersfield Town eğer ligde kalmak istiyorsa bu maçları kazanmak zorunda. Bristol City tam bir orta sıra takımı ve play off çok kolay görünmese de belli ki düşme korkusu da yaşamayacaklar. Bu sebeple Huddersfield Town için kazanılabilecek bir maç zira rakiplerinin kendileri kadar fazla motive olmalarını gerektirecek bir durum söz konusu değil.

West Bromwich Albion – Wigan Athletic: West Bromwich Albion geçen hafta Hull City AFC’ye kaybetti. Oysaki play off hedefi olan bir takım West Bromwich Albion ve Hull City AFC karşısındaki kayıpları oldukça önemliydi. Bu hafta ise rakipleri lig sonuncusu Wigan Athletic. Bu iki bilgi bile ev sahibinin net favori olduğunu göstermeye yeterli ama unutmamak gerekiyor ki bu lig bir alt lig olsa da dünyanın en zorlu futbol liglerinden birisi ve burada güçsüz takım yok. Lig sonuncusu Wigan Athletic’in en alt sıradan kurtulup da düşme hattının üzerine çıkabilmesi 3 galibiyete bakıyor ve bunu yapabilecek güce de sahipler. Yine de ev sahibi West Bromwich Albion maçın favorisi elbette.

7 mart

7 Mart Salı’nın En Dikkat Çekici Maçı

Reading – Sheffield United: Burnley ile beraber Premier Lig‘e yükselmenin en büyük adayı Sheffield United takımı. Reading isse hedefsiz bir takım. Bu pencereden bakıldığında konuk ekip Sheffield United maçın mutlak favorisi. Ancak şöyle bir sorun var ki Sheffield United çok formsuz, o kadar ki arkalarından gelen Middlesbrough geçen hafta maçını kaybetmese puan farkı 4’e inmiş olacaktı. Sheffield United favori ancak formsuzlukları ise ciddi bir soru işareti.