Manchester United Çarpıldı

İngiltere Premier Lig’de bu sene, son yıllara oranla daha başarılı bir performans ortaya koyan ve taraftarlarını umutlandıran Manchester Untied, Liverpool deplasmanında çok ama çok ağır bir yenilgi aldı. Maç öncesinde Liverpool teknik direktörü Jürgen Klopp şu aşamada Manchester United ile karşılaşmaktan memnun olmadığını zira rakiplerinin çok formda olup çok iyi bir futbol oynadığını söylemişti, ancak sahada olan biten şeyler bambaşkaydı. Liverpool, güçlü rakibinin evine tam 7 golle uğurladı.

Manchester United

Manchester United Maziyi Arıyor

Manchester United sadece İngiltere Oremier Lig’in değil dünyanın en güçlü, en büyük kulüplerinden bir tanesi. Tüm zamanların en başarılı 10 futbol kulübünden biri olarak kabul edilen İngiliz temsilcisi, efsane teknik direktörü olan Sir Alex Ferguson sonrasında çok ciddi bir düşüş yaşamış ve dünyanın en ünlü teknik adamlarına, her transfer döneminde harcanan milyonlarca avroya rağmen bir türlü istenilen başarılara ulaşamamıştı. Son olarak 2021 22 futbol sezonu başında eski oyuncusu, efsanesi Cristiano Ronaldo’yu takıma geri kazandırdı İngiliz ekibi. Cristiano Ronaldo’nun takımdaki ruhu yeniden canlandırması hayal edilerek yapılan bu hamle de beklenen sonucu doğurmadı.

Sezon başında takımın başına getirilen Hollandalı teknik adam Eric ten Hag, oyun planına uymadığı gerekçesi ile Cristiano Ronaldo’yu sık ık yedek bıraktı ve 2022 Katar Dünya Kupası sırasında da Cristiano Ronaldo, takımdan ayrıldı. Bu ayrılığın ardından çok eleştirilen ve bu durumun üzerinde büyük bir baskı oluşturacağı iddia edilen Hollandalı teknik adam, her açıklamasında kararının arkasında olduğunu, pişman olmadığını belirtti.

Bu ayrılığın ardından Manchester United bu sene ligde gerçekten de çok iyi bir performans ortaya koydu. Belki hayal edilen Manchester Untied performansının altındaydı bu performans ama son yıllarda olanları düşünün Kırmızı Şeytanlar bu sene gerçekten de ayağa kalkmış gibiydiler ve eski başarılı günlere dönüş sinyalleri veriyorlardı. Liverpool maçına da aslında büyük beklentiler ile çıkmıştı M. United ekibi. Ayrıca bu sene Liverpool da alıştığımız Liverpool performansından uzak, Avrupa potasının dışında kalan ve çok eleştiriler alan bir ekipti. Yani kağıt üzerinde Manchester United’ın kazanabileceği bir maçtı ve kazanması da bu sene Manchester United için bir eşiğin daha aşılması anlamına gelecekti belki de ancak sahada olan biten her şey beklenenlerden farklıydı

Liverpool Gol Şov Yaptı

Liverpool‘un Manchester United’ı yenmesi elbette çok olası bir durum zaten maç öncesinde Liverpool’un tüm formsuzluğuna, Manchester United’ın bu seneki başarılı performansına rağmen maç, üç ihtimalli bir maç olarak görülüyordu. Ancak 7 0 gibi bir skoru kimse beklemiyordu kesinlikle. Bu maç Manchester United için tam bir yıkım olurken ev sahibi ekip Liverpool ise taraftarı ile yeniden barıştı, ligde tüm takımlara sağlam bir mesaj vermiş oldu ve adeta bu maçla rehabilite oldu Liverpool takımı.