Championship Futbola Doyuracak

İngiltere Championship ‘te artık son haftalara gelinirken tüm maçlar aynı gün oynanmaya başlandı. Bu nedenle bugün futbolseverler 24 takımın tamamını bugün oynanacak olan 12 mücadele izleyebilecekler ve adeta futbola doyacaklar. Dünyanın en iyi ligi kabul edilen İngiltere Premier Lig’e yükselme mücadelesinin verildiği İngiltere Championship’in bugünkü programı şöyle;

Championship Günün Programı

Milwall – Luton: Luton ikinci olmak istiyorsa kazanmak zorunda, Milwall ise kaybetmemeli ki play off potasında kalabilsin. Beraberlik yüksek ihtimal bu maçta.

Rotherham United – WBA: Hedefsiz iki takımı karşı karşıya getiren maçta tek temennimiz bol gollü ve güzel bir maç izlemek. Üç ihtimalli bir maç bu da.

Swansea – Coventry: Konuk ekip Coventy bir ara müthiş bir çıkış yakalayıp üst sıralara tırmanmış olsa da bu sıralar çok formsuz, Swansea ise çok formda ama bu play off için artık yetmeyecektir. Berabere bitmesi yüksek ihtimalli bir maç.

Watford – Huddersfield Town: Sezonun hayal kırıklıklarından olan Watford hedefsiz kaldı, o yüzden artık maçları her sonuca açık, konuk ekibin ciddi bir şansı var bu sebeple.

Blackburn Rovers – Norwich City: Play off isteyen iki takımın mücadelesinin sonucu öngörmek zor, üç ihtimalli bir maç.

Sheffiedl United – Wihgan Athtetic: Liderlik hayalinden vazgeçmiş olsa da 2. olarak Premier Lig‘e yükselmeye çok yakın olan ev sahibi bu maçta hata yapmayacaktır.

QPR – Preston: Sezonun büyük hayal kırıklıklarından olan QPR, play off kovalayan Preston önünde eğer ligde kalmak istiyorsa mutlaka puan almak zorunda. Preston da aynı şekilde eğer play off istiyorsa kazanmak zorunda. İki taraf için de zor maç ama Preston formda ve kazanmaya yakın.

Stoke – Bristol City: İki orta sıra takımının mücadelesinde zirve, play off ya da düşme hattı sonuçtan etkilenmeyecek. İki taraf için de rahat bir maç olması belki mücadele anlamına değil ama seyir anlamında ciddi bir keyif vadediyor aslında.

Blackpool – Cardiff: Düşme hattını direkt ilgilendiren mücadelede düşme adayı iki takım karşı karşıya geliyor, beraberlik kimseye yaramaz, kazanan ilerisi için avantajı eline alır, üç ihtimalli bir maç bu sebeple.

Reading – Birmingham: Düşme hattında yer alan ev sahibi Reading, tam bir beraberlik takımı olan Birmingham’dan 3 puan almak zorunda; ama dedik ya, konuk ekip tam bir beraberlik takımı. Reading bu maçta da istediğini alamayabilir.

Championship

Middlesbroug – Burnley: CHampionship lideri Burnley artık Premier Lig için gün sayıyor. Ev sahibi takım 2.lik kovalasa da Burnley’nin önünde duramaz, Burnley bir Premier Lig takımı gibi oynuyor halihazırda. Konuk ekip favori.

Ozan Tufan İlk 11’e Dönüyor

Sunderland – Hull City: Sunderland deplasmanına çıkacak Hull City AFC’de son antrenmandan gelen bilgilere göre Ozan Tufan ilk 11’e takımda yeniden 4 4 2’ye dönüyor. Sunderland ev sahibi avantajı ile favori olsa da 4 4 2 ile harika sonuçlar aldı bu sezon Hull City AFC. Milli oyuncumuz Ozan Tufan da son antrenmanda ilk 11’de yer aldı ve maça da 11’de çıkması kesin gibi.