Championship Günün Maçları

Dünyanın en zorlu ligi olarak kabul edilen Premier Lig’e yükselmek için mücadele edilen İngiltere Championship de Avrupa’nın pek çok ligini geride bırakabilecek bir kalite ve çekişmeye sahip. Her hafta birbirinden zevkli mücadelelerin olduğu ve hem sahibi Acun Ilıcıalı olması hem de kadrosunda Ozan Tufan ve Doğukan Sinik gibi iki Türk oyuncu bulundurması nedeniyle Hull City AFC’yi yakından takip eden Türk futbolseverler bu sayede İngiltere Championsiph’e ve buradaki takımlara da iyice aşina olmuş haldeler.

Champion

Championship Cumartesi Maçları

Bristol City – Swansea: Swansea, eğer Premier Lig hayalinde gerçekçiyse artık bu tarz maçları kazanmayı öğrenmek zorunda. Zor da olsa kazanacaktır konuk ekip.

WBA – Sheffield United: Lig sonuncusu WBA’nın, Championship’in yükselme adayları arasında adı geçen rakibi önünde hiç şansı yok.

Luton – Sunderland: İki takım da beraberliğe razı olarak bu maça çıkacaktır. Çünkü sezon başından beri ikisi de tatminkar bir izlenim bırakıyor. Bu seneye ligin ortalarında geçirecek gibi gözüken iki takımdan golü atan maçı kazanır.

Cardiff – Rotherham United: Tam bir orta sıra mücadelesi olan bu maçın avantajlı takımı ev sahibi Cardiff ki zaten tek avantajı da ev sahibi olması.

Wigan A. – Watfrod: Championship ‘in en pahalı kadrosuna sahip konuk ekip artık yavaş yavaş bu kaliteyi sahaya yansıtmayı başardı. Bu maçta da hata yapmayacaklardır.

Burnley – Reading: Burnley geçen yıl düştüğü Premier Lig’e hemen dönmek konusunda kararlı. Reading’in bu maçta şansı yok.

Preston – Middlesbrough: Middlesbrough aldığı kötü sonuçlarla ligin düşme hattına yer alıyor olsa da ev sahibi Preston da tam bir istikrarsızlık abidesi. Yine de ev sahibi ciddi avantajlı görünüyor.

Huddersfield Town – Milwall: Ligin alt sırasında şiddetle puana ihtiyacı olan Huddersfield Town bu maçta kazanmak için her şeyi yapacaktır. Rakip Milwall ise Championship’te belki de en formda takım konumunda şu an. Üç ihtimalli bir maç olarak gözüküyor.

Norwich City – Stoke City: Ligin en pahalı kadrolarından birine sahip olan Norwich City bu sene iyi başlasa da son haftalarda galibiyeti unuttu: Kaybetmeye daha fazla tahammülü olmayan takım bu maçı kazanacaktır.

Coventry – Blackpool: Coventry bir ara ligin dibindeydi ama şu sıralar bir hayli toparlandı ve maç eksiği olmasına rağmen dipten kurtulmayı başardı. Bu maçı alması da sürpriz olmaz.

Hull City AFC Zor Bir Sınav Verecek

Hull City AFC – Blackburn Rovers: Ligde oynadığı son iki maçını kazanarak derin bir nefes alan ve tekrar orta sıralara gelen Acun Ilıcalı’nın rakibi, bu hafta kendi sahasında ligin en büyük şampiyonluk adaylarından olan Balrkburn Rovers’ı ağırlayacak. Maçın favorisi konuk ekip Blackburn Rovers olsa da Hull City AFC’nin mevcut form durumu ile maç konuk ekip için asla çantada keklik değil.