Queen Park Rangers Liderliği İstiyor

Championshp’in güçlü takımlarından Queen Park Rangers ligde 1 maç eksiği olmasına rağmen lider Burnley takımının 2 puan gerisinde 2. sırada bulunuyor. Bu akşam Birmingham deplasmanına çıkacak olan takım, galip gelmesi halinde 17 maç sonunda Championship liderliğini eline geçirmiş olacak.

Queen Park Rangers

Queen Park Rangers 2 Maçtır Kazanıyor

Ligin en değerli kadrolarından birine sahip olan QPR, ligdeki son iki maçını da 3 puanla kapattı. Tabii Queen Park Rangers’ın bu iki maçı da evinde oynadığını unutmamak gerekiyor. İlk olarak 19 Ekim’de kendi sahasında Cardiff’i 3 0 ile geçen takım, 22 Ekim’de de bu kez Wigan’ı 2 1 ile geçti ve hanesine 6 puan yazdırdı. Watford, ve Norwich gibi ligin en değperli iki kadrosuna sahip takımın orta sıralarda kaldığı ligde lider ise ligin en değerli 3. kadrosuna sahip olan Burnley oldu. Ligde oynadığı son 5 maçın 4’ünü kazanan Burnley, buna rağmen bu akşam Queen Park Rangers’ın deplasmanda galip gelmesi halinde liderliği kaybetmiş olacak. Ligde 14. sırada bulunan Birmigham ise tam bir orta sıra takımı konumunda. Maçın favorisi net şekilde ekip Queen Park Rangers olarak görülüyor. 4 2 3 1 formasyonunu tercih eden takım 25 golle ligin golcü takımlarından biri olsa da bir o kadar da gol yeme sorunu yaşıyor. İşte bu notada bu akşam çıkacakları liderlik maçı da ciddi riskler barındırıyor aslında. Her ne kadar son haftalarda bu gol yeme sorununa çözüm bulmuş olsalar da ligin başlarında neredeyse gol yemek hiçbir maçı bitiremiyordu Queen Park Rangers. Bu anlamda Birmingham da tam bir kontra takımı aslında ve Queen Park Rangers’ın liderlik için aşırı motivasyonla çıkacağı bu maçta arkada vereceği boşluklara karşı cezayı hemen kesebilecek bir takım ev sahibi ekip.

Son oynadığı maçta Blackburn Rovers’a 2 1 yenilmiş olsa da Birmingham, unutmamak gerekiyor ki sadece 1 hafta önce lig lideir Burnley’e zor anlar yaşattılar ve maçta ev sahibi olarak çok daha üstün olan taraftılar. Benzer bir senaryoyu bu akşam Queen Park Rangers karşısında görmemiz oldukça yüksek ihtimal.

Championship Çok Zor Bir Lig

Premier Lig‘in bir alt ligi olan Championship aslında Avrupa’daki pek çok ligden daha zorlu bir mücadele ve kaliteye sahip. Takım değerleri olarak Süper Lig’de dahil pek çok ligle yarışabilecek bir turnuva olan Championship’te elbette ki lider olmak da bu liderliği korumak da çok zor. Hatırlanacağı üzere sezon başında Hull City AFC ligde liderlik mücadelesi verirken kendisini bir anda düşme hattında bulmuştu. Bu bağlamda bu akşam Queen Park Rangers kazansa bile bu lig çok zorlu ve uzun bir maraton. Yine de liderlik Queen Park Rangers için önemli bir moral ve motivasyon olacaktır.