Derbinin Ardından Fenerbahçe Kaptanından Hakem Eleştirisi Geldi

Süper Lig’de 23’üncü hafta mücadelesinde ezeli rakibi Galatasaray ekibini kendi evinde ağırlayan Fenerbahçe, sarı kırmızılı ekibe 3-1 skorla mağlup oldu. 22 Aralık 1999 gününden bu yana kendi sahasında Galatasaray ekibine karşı yenilgi yaşamayan sarı lacivertli ekibin kaptanı Ozan Tufan ise konuya ilişkin açıklama yaptı.

Süper Lig’de 23’üncü haftanın en kritik müsabakası olan Fenerbahçe ve Galatasaray derbisinin kazananı cimbom oldu. Yenilginin ardından ekibin başarılı orta saha oyuncusu ve kaptanı Ozan Tufan derbinin yönetim kadrosunda yer alan hakem Halil Umut Meler ile ilgili çarpıcı ifadelerde bulundu.

 

Derbi ardından konuşan Tufan, söylenecek bir şey olmadığını, eğer varsa da Halil Umut Meler’in konuşması gerektiğinin altını çizerek, “”Maçın başından beri ‘Yok kardeşim çok itiraz ediyorsunuz, 2. sarı verip kırmızı vereceğim sana’ diyor. Bu çocuk stoper oynuyor, korkarak oynuyor böyle gidince. Böyle bir şey olabilir mi?” ifadelerini kullandı.

“Futbol çok farklı yerlere gidiyor”

Hakemin iyi niyetle gelmesi gerektiğine de özel olarak değinen yetenekli oyuncu, “Biz bu takımın kaptanıysak çıkıp konuşmak zorundayız. Yazık, çok yazık. Futbol çok farklı yerlere gidiyor” dedi.

Maç sırasında dudağının kanamasına ve suratına darbe yemesine rağmen hakemin kendisine bir şey yok demesini de eleştiren Tufan, “Durup dururken nasıl kanayabilir? Halil Umut Meler bugün buraya iyi niyetle gelmedi” şeklinde konuştu.