Ozan Tufan’ın Açıklaması İle Galatasaray’dan Göndermeli Paylaşım

Süper Lig’de 23’üncü haftasının en heyecan verici derbi mücadelesi için Fenerbahçe ve Galatasaray ekipleri karşı karşıya geldi. 3-1 sona eren oyunun kazananı sarı kırmızlılar oldu. 20 senenin ardından Kadıköy’de galibiyet sevinci yaşayan aslanlar, durumun keyfini çıkarırken, sarı lacivertli ekibin kaptanı Ozan Tufan ise hakeme isyan etti.

 

Müsabakanın yönetiminde görev alan Halil Umut Meler ile ilgili eleştiri yapan Ozan Tufan, “Burada söylenecek bir şey!” ifadeleri ile spor gündemine de bomba gibi düşmüştü. Açıklamasında ise “Konuşacak birisi varsa o da Halil Umut Meler. Maç başından bu yana Serdar Aziz ile bana ‘Çok itiraz ediyorsunuz, sarı kart göstereceğim’ diyor. Böyle bir şey olabilir mi ya, böyle bir şey olabilir mi ya? Halil Umut Meler çok sempatik bulduğum hakem ama buraya başka şeyle gelmiş! Bir tarihi burada yok ettiler!” diyen yetenekli oyuncunun bu sözleri ise spor dünyasını etkisi altına alırken, sosyal medyada da en çok konuşulan konu başlıkları arasında yer aldı.

 

“Olabilir, Olamaz”

Konuya ilişkin göndermeli paylaşım ise sarı kırmızlılardan geldi. Galatasaray, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda derbide gol atan oyuncuların fotoğraflarını kullanarak, “Böyle bir şey olabilir mi ya?” şeklinde bir dip not düştü. Ayrıca paylaşımın altına da anket hazırlayan sarı kırmızılar, “Olabilir, Olamaz” seçeneklerini de ankete koydu.