Fenerbahçe Ekibinde Teknik Direktör Olma Arayışı İçerisinde

Son kez Ziraat Türkiye Kupası’nda Trabzonspor ile olacak mücadelede takımın başında olan Yanal’ın ardından, kulüpte yeni teknik hoca için arayışlarını sürdürüyor. Sarı lacivertli ekipte kaptanlık görevini üstlenen Ozan Tufan ve Emre Belözoğlu cephesinde de tecrübeli sporcu Belözoğlu’ndan Abdullah Avcı teklifi geldi.

 

Süper Lig’de art arda yaşanan yenilgilerin ardından Fenerbahçe ekibi, Teknik Direktör Ersun Yanal ile resmen yollarını ayırma kararı almıştı. Bu durumun ardından ise Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç, teknik hocalık anlamında bir liste oluşturdu. Koç’un hazırlamış olduğu listede Erol Bulut, Engin Fırat, Tayfun Korkut ve Niko Kovac yer aldı.

 

Sportif Direktörlükten Yardımcı Antrenörlüğe

Takımın kaptanlığını yapan Ozan Tufan ve Emre Belözoğlu cephesinde de tecrübeli futbolcudan Koç’a yönelik bir hoca teklifi geldi. Emre Belözoğlu, Beşiktaş ekibinden ayrılan ve Medipol Başakşehir ekibinde hocalık yapan Abdullah Avcı’nın, sarı lacivertli ekipte başarılı olacağını söyledi. Tavsiyeyi dikkate alan Kulüp Başkanı, Abdullah Avcı ile görüşme kararlaştırdı. Avcı ile anlaşılması durumunda ise Belözoğlu’nun sportif direktör yerine yardımcı antrenör olarak görev değişimi olacağı bilgisi edinildi.