Fenerbahçe’de Ayrılık Fırtınası Esecek

Bu sezon kariyerinin en kötü dönemlerinden birini yaşayan Ozan Tufan, Fenerbahçe ile Konyaspor arasında oynanan müsabakada yaşananlardan sonra Mesut Özil ile birlikte kadro dışı kalmıştı. Yetenekli oyuncu Fenerbahçe kariyerinde bir kez daha dibi görürken bu durum artık Ozan adına Sarı Lacivertli forma altında daha fazla mücadele edememek anlamına gelebilir. Bununla birlikte gelecek sezona tekrar şampiyonluk parolasıyla girecek olan Sarı Kanarya, Ozan Tufan ve Mesut Özil’den başka 5 oyuncuyla da yollarını ayırmayı planlıyor.

Yaprak Dökümü

Bu sezon Watford ve Fenerbahçe formaları altında çok kötü performanslar sergileyen Ozan Tufan, kariyerinin en kötü dönemlerinden birini yaşamaya devam ediyor.

Sarı Lacivertli takımın yetenekli oyuncusu geçen sezon takımın en iyi isimlerinden biri olduktan sonra bu sezon tekrardan dibe vurdu. Kariyeri boyunca bu istikrarsızlığı nedeniyle eleştirilere maruz kalan 28 yaşındaki oyuncunun bu durumu artık Fenerbahçe defterini kapatması anlamına gelecek gibi görünüyor.

Takımın süper yıldızı Mesut Özil ile birlikte kadro dışı kaldıkları açıklanan yetenekli orta saha oyuncusu gelecek sezon bir başka takıma gidecek gibi görünüyor. Öte yandan Mesut Özil’e de farklı pazarlardan teklif geliyor olması Fenerbahçe’nin elini kolaylaştırırken Sarı Lacivertli takımda birçok oyuncuyla da yol ayrılığına gelinecek.

Gelecek sezon daha da daralacak yabancı kuralı ve ödeme yükü nedeniyle yapılanmaya gitmek zorunda olan Fenerbahçe’de 5 yabancı oyuncunun takımdan gönderilmesi bekleniyor. Şu an geçici teknik direktör İsmail Kartal ile yola devam eden Sarı Lacivertlilerin Başkanı Ali Koç, Filip Novak, Luiz Gustavo, Enner Valencia, Marcel Tisserand ve Jose Sosa’nın biletlerini kesti.

Hoca Beklenmeyecek

Bahse konu 5 oyuncunun da ilerleyen yaşları ve istikrarsız performansları nedeniyle takımdan ayrılması beklenirken, takımın gelecek sezona bu oyuncular olmadan başlamasının da hem maaş yükü hem de yabancı kontenjanı açısından Fenerbahçe’ye fayda sağlaması bekleniyor.

Takımın birinci golcüsüyken disiplinsizlik sebebiyle formayı unutan Enner Valencia, yaşı ve ücreti yüksek, performansı düşük Luiz Gustavo, geldiği günden beri bekleneni veremeyen Novak ve Tisserand bu nedenlerle takımdan gönderilecekler. Sözleşmesi bitecek Sosa ve Berke’yle masaya oturulmayacak.

Bu oyuncularla alakalı olarak yeni teknik direktörün kararı beklenmezken, Berisha, Rossi ve Pelkas’la ilgili nihai kararı yeni teknik adam verecek. Nazım Sangare ise kayıpları oynamasına rağmen yerli kontenjanından takımda kalabilir. Fenerbahçe bu oyuncularla yolları ayırması halinde yabancı kontenjanında önemli bir yer açmış olacak.

Bununla birlikte Mesut Özil ve Ozan Tufan ile alakalı af haberleri çıkıyor olsa da Başkan Ali Koç bu meselelerin o kadar kolay olmadığını belirterek çok da sıcak bakmadığını göstermişti. Ozan Tufan ile alakalı olarak Beşiktaş haberlerinin her geçen gün daha yüksek sesle konuşulmaya başlandığını dile getirmek, oyuncunun kafasındaki planlara dair daha net bir tabloyu ortaya koyacaktır.