Ozan Tufan’a Bir Kötü Haber Daha

Bu sezon kariyerinin en kötü dönemlerinden birini geçiren Ozan Tufan, Fenerbahçe tarafından kadro dışı bırakıldıktan sonra çalışmalarına bireysel antrenmanlarla devam ediyor. Sarı Lacivertli takımla arasındaki bağların tamamen koptuğu iddia edilen oyuncunun kendisini daha önceden de isteyen Beşiktaş’a yakın olduğu belirtilirken, basına yansıyan son haberlere göre oyuncu takıma dönse bile kolundaki kaptanlık bandını tekrar takabilmesi mümkün gözükmüyor.

Kaptanlık Gitti

Bu sezon kariyerinin en kötü dönemlerinden birini yaşayan Ozan Tufan’a uzun bir süredir başarısı için ter döktüğü Fenerbahçe’den kötü haberler gelmeye devam ediyor.

Geçen sezon Süper Lig mücadelesinde takımının en başarılı oyuncularından biri olan 27 yaşındaki oyuncu, bununla birlikte bu sezona ise çok kötü bir giriş yaptı ve bu durumu bir türlü düzeltemedi. Genel olarak yaşadığı sorunları da hissettiren Ozan’ın Konyaspor maçından sonra kadro dışı kalmasıyla birlikte takımla arasındaki bağların da tamamen koptuğu ifade ediliyor.

Öte yandan bu haberlerin aksine oyuncunun Fenerbahçe kadrosuna geri dönebileceğini ifade eden yazılar da basına yansıyor. Ancak basına yansıyan son haberlere göre Ozan Tufan ve Mesut Özil kadro dışı kararlarından dönülse bile takımın kaptanlığını yapamayacaklar.

Disiplinsiz hareketleri ve otoritelere karşı davranışları nedeniyle kadro dışı bırakılan 2 oyuncunun 2’si de oynadıkları maçlarda takımlarına kaptanlık yapıyorlardı. Bu kadro dışı gelişmesinden sonra eğer takıma döneceklerse bile kaptan olmaları mümkün gözükmeyen oyuncular adına bu durum oldukça acı verici olmalı.

Zira Mesut Özil tarihin en büyük futbolcularından birisi olarak anılırken kendi kendisini bu noktaya getirmekten kurtulamadı. Ozan Tufan ise çubuklu formayı takımda en uzun süredir terleten oyunculardan birisiyken yine kadro dışı kaldı ve kaptanlık bandını kaptırdı.

Yeni Kaptan Mert Hakan

Bununla birlikte basına yansıyan bu haberlere göre Fenerbahçe’nin saha içerisindeki yeni lideri Mert Hakan Yandaş olacak. Geçen sezon Ozan Tufan’ın gösterdiği performansın benzerini bu sezon sergileyen Mert Hakan, Galatasaray karşısında oynanan derbi müsabakasının da en iyi isimlerinden birisiydi.

Fenerbahçe’de efsane oyuncu Alex De Souza’nın takımdan ayrılmasından sonra bir türlü layığını bulamayan kaptanlık bandı birçok oyuncunun kolları arasında dolanmış oldu. Bununla birlikte takımın en eski ismi olan Ozan Tufan’ın bu bandı kaptırmış olması da kariyerine kötü bir hatıra olarak not edilecektir.

Fenerbahçe iki oyuncusunu kadro dışı bıraktıktan sonra daha bütünlüklü bir hale geldi. Bu konuyla alakalı olarak özellikle Mesut Özil’in takımda yer almamasının Fenerbahçe’de belirli ölçüde bir rahatlama yarattığını belirtmek de yanlış olmaz.

Sarı Lacivertli takım 2’incilik koltuğunu koruyabilmek ve cılız şampiyonluk şansını sürdürebilmek için Göztepe ile oynayacağı müsabakadan da galibiyetle ayrılmayı hedefliyor. Ligin en kötü takımlarından biri olan Göztepe karşısında oynanacak maçın biletlerinin de tamamen tükendiği ifade ediliyor.