Galatasaray-Fenerbahçe Cezaları Belli Oldu

Süper Lig’de 23’üncü hafta yaşanan Galatasaray ve Fenerbahçe derbisi, 20 senenin ardından gelen sarı kırmızılı ekibin galibiyeti ile gündem oldu. Fakat yıllardır kendi evinde ezeli rakibine karşı yenilgi nedir bilmeyen sarı lacivertli ekipte bu mağlubiyet gerginlik yarattı. Hem müsabaka sırasında hem de müsabakadan sonraki süreçte ciddi tartışmalara ve açıklamalara sebep olan kritik derbi maçı, iki ekipte de cezai işlemler ile sonuçlandı. Ozan Tufan ise para cezası aldı.

 

Süper Lig’de 23’üncü hafta için derbi mücadelesinde karşı karşıya gelen Fenerbahçe ve Galatasaray derbisi, spor gündemine de bomba gibi düşen sonuçlardan biri oldu. Sarı kırmızılı ekibin, 3-1 skorla Kadıköy’de mağlup ettiği mücadele, hem oyun sırası hem de sonrasında yaşanan durumlar sebebiyle cezai işlemlere de sebebiyet verdi.

 

Özellikle de müsabaka sonrasında yapmış olduğu açıklama ile çok konuşulan isim, Fenerbahçe ekibinin kaptanı Ozan Tufan oldu. 24 yaşındaki oyuncusu ise verilen ceza ise 13.000 TL oldu.

 

Kaptana Verilen Ceza 13.000 TL Oldu

Konuya ilişkin açıklama yapan PFDK, “Ozan Tufan’ın müsabaka sonrası sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından dolayı 13.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir” ifadelerini kullandı.