Tahir Kum Maç Cezalarında Tahmin Yürüttü

Süper Lig’in 23’üncü haftasında yaşanan Galatasaray Fenerbahçe derbisi spor gündemine bomba gibi düştü. 20 yıl sonrasında sarı kırmızılı ekibin Kadıköy’de aldığı 3-1 skorluk galibiyetin ardından PFDK’dan da art arda ceza sevkleri geldi. Kaptan Ozan Tufan için ise iki maç men cezası gelebilme ihtimali söz konusu.

Süper Lig’de 23’üncü hafta için derbi mücadelesinde karşı karşıya gelen Galatasaray ve Fenerbahçe derbisinin üzerinden günler geçse de, etkisi hala ilk gün ki gibi sürüyor. 20 senenin ardından Kadıköy’de galibiyet alan sarı kırmızılılar, maç sonrasında çok konuşulan konuların başında geldi.

Ozan Tufan İçin 2 Maç Men

Öte yandan maç sırasında ve sonrasında yaşananlar ise, ceza kurullarına sevk edilme sürecini beraberinde getirdi. Nefes kesen derbi mücadelesinin ardından ise açıklama yapan ve Türk futbol gündemini değerlendiren Hürriyet Gazetesi yazarı Tahir Kum, tahmini cezalarla ilgili de bir açıklamada bulundu.

Kum’a göre sarı lacivertli ekibin 24 yaşındaki orta saha oyuncusu Ozan Tufan için verilecek ceza 2 maç men olabilir. Cezanın sebebi ise sportmenliğe aykırı açıklamalar olarak değerlendirilebilir.